Hubert, Chotěboř:
Existuje nějaký Váš výrobek, který by pozitivně ovlivnil vývoj dnového ataku?
29.09.2015 dne 7:59

Dobrý den pane Macků,

děkujeme za váš dotaz a zájem o naše výrobky, přímo takto koncipovaný výrobek na atak dny nemáme, na základě posledních výzkumů se doporučuje užívat kyselina listována, vitamín C, vojtěška a aloe vera.

Z naší nabídky doplňků stravy vám mohu nabídnout výrobky s obsahem vitaminu C a kyseliny listové: například Vitamin C Acerola a také multivitaminy Spektrum, které obsahují i vitamin C i kyselinu listovou, ale tím, že obsahují i minerální látky, konzultujte jejichužívání se svým lékařem.

Při ataku dny je velmi důležité kontaktovat vašeho lékaře a začít užívat léky, plus je také velmi důležité dodržovat dietu s vynecháním potravin bohatých na obsah kyseliny močové, která dnu způsobuje.

Jestliže právě trpíte záchvatem dny, jezte po dobu dvou týdnů pouze syrové ovoce a zeleninu (mimo špenátu, rajčat, okurek a hrachu). Nejvhodnější jsou šťávy. Výborná je mražená i čerstvá třešňová šťáva. Pít můžete i celerovou šťávu, ředěnou převařenou vodou. Vodovodní vodu nepoužívejte vůbec. Třešně a jahody neutralizují kyselinu močovou, je proto vhodné konzumovat je ve velkém množství. Dále do svého jídelníčku zařaďte i zrniny, semena a ořechy. Pijte dostatek kvalitní vody. Příjem tekutin podporuje vylučování kyseliny močové.

Nejezte žádné maso. To obsahuje nadměrně vysoké množství kyseliny močové. Nepijte alkohol. Ten zvyšuje tvorbu kyseliny močové a musí proto být z jídelníčku odstraněn. Dále je třeba se vyhnout potravinám: ančovičky, chřest, slanečky, masové vývary, houby a sardinky. A také nejezte smažená jídla, pražené ořechy, ani jiné poživatiny s obsahem oleje, který prošel varem. Oleje po vystavení vysokým teplotám žluknou. Žluklé tuky rychle ničí vitamin E, což má za následek zvýšenou tvorbu kyseliny močové.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

01.10.2015 dne 12:54