Martina, Frýdek-Místek Lysůvky:
Dobrý denprosím VÁS jsem epileptička beru hodně léků a potřebovala bych něco na hubnutí cvičím ale nedaří se mi to navíc beru hormony štítné žlázy a antikoncepci děkuji i za zápornou odpovědˇ
20.01.2016 dne 10:09

Dobrý den,

musím konstatovat, že nevím, jaké léky užíváte, jaké jiné máte zdravotní potíže, krevní testy, jídelníček ani a tudíž kde může být v hubnutí problém.

a) řešit stravu, nehladovět, navýšit příjem bílkovin, zeleniny, omezit sacharidy, jíst pravidelně, dostatečně pít, vyhnout se potravinám chemicky upravovaným, s velkým množstvím sodných solí a konzervantů

b) štítná žláza, jako endokrinní orgán, řídící metabolismus, je často v souvislosti s hubnutím či přibíráním. Zde je dobré konzultovat stav s vašim endokrinologem, zda-li jste dobře hormonálně kompenzovaná.

Pro regeneraci štítné žlázy, bych doporučila zinek, který podporuje správné dělení buněk a tedy i regeneraci tkání, selen, který udržuje zdravou funkci štítné žlázy a také vitamín D3 v kapkách, který přispívá k normální funkci imunitního systému, protože onemocnění štítné žlázy jsou často v poslední době tzv. autoimunitní.

Pokud budete dodržovat mé rady, ohledně stravy, a zároveň cvičit, výsledky se dostaví. Jen prosím nesledujte je váhu, ale měřte si obvody těla. Pokud budete hubnout zdravě, tělo se bude formovat a měnit tuk na sval.

Je také dobré, provést detoxikaci jater, které v organismu metabolizují tuky, a berete-li velké množství léků, jistě budou namáhány. Vhodný je Ostropestřec mariánský, který podporuje jejich detoxikační funkci.

 

Vzhledem k tomu, že neznám Váš komplexní zdravotní stav a léky, prosím konzultujte užívání s Vašim ošetřujícím lékařem.

 

Děkuji a přeji mnoho úspěchů

21.01.2016 dne 10:04