Ivana, Ostrava- Hrabůvka:
Dobrý den, zajímalo by mne, zda GinkoStim by bylo vhodné pro mého otce (75 let), který začal náhle zapomínat i úplně běžné věci (např.pravidla při hraní karet). Bere léky proti trombóze, na ředění krve, Timonil. Nebo by stačil GinkoPrim s menším obsahem Ginkgo biloby? A co Omega3 rybí olej - pomáhá paměti? A MemoPlus je pouze pro mladé?Děkuji za odpověd´
31.07.2011 dne 16:21

Dobrý den,

v případě Vašeho otce bych Vám na prvním místě určitě doporučila neurologické vyšetření.

Co se týče doplňků stravy podporujících paměť, pro Vašeho otce by byl vhodný například přípravek GinkoPrim Max, který mimo jiné pomáhá udržovat dobrou paměť s přibývajícím věkem a uchovávat kognitivní funkce.

Vámi zmiňovaný GinkoStim je spíše vhodný pro období se zvýšenou psychickou aktivitou a nutností maximální koncentrace. V případě přípravku MemoPlus - tento produkt je zaměřen spíše na podporu krátkodobé paměti, a to i v období zvýšeného stresu (navíc je zde obsažen i kofein, který nabudí a pomáhá udržet bdělost) - určitě by Vašemu otci neuškodil, ale primárně je opravdu určen studentům např. v období zkoušek.

Raději bych Vám tedy doporučila přípravek Super Omega 3. Rybí olej má (kromě řady dalších pozitiv) vliv i na mozkové funkce. Kromě tohoto výrobku by se dal použít i přípravek Lecithin Forte 1325 mg. Tento přípravek je velmi vhodný na podporu paměti a koncentrace (navíc pomáhá zachovat normální hladinu cholesterolu v organismu, což u starších lidí také není na škodu...).

Žádný z doporučených přípravků nijak negativně neovlivňuje účinek léků, které užívá Váš otec.

S pozdravem a přáním pěkného dne

01.08.2011 dne 7:42