Jana, Veselí nad Moravou:
Dobrý den,vzhledem tomu,že mám problémy s křeč.žílami,kterézatím nejsou ve stavu vhodném pro operaci užívámpravidelně Varixinal.S jeho účinky jsem spokojena,alenevím jak postupovat s objevujícím se ekzémem v dolní části obou nohou-dle lékaře souvisí s křeč..žílami.Už jsem měla předepsáno a doporučeno k zakoupeníspoustu mastiček-výsledek nepříliš patrné zlepšení.Již delší dobu používám mast s Aloe Vera,kterádobře působí na zarudnutí pokožky,ale drobnou vyrážku a suchost pokožky nepomáhá odstranit.K tomu se přidávají časté noční a značně bolestivé křeče především v dol.končetinách,občas takéu prstů na rukách.Užívám Vápník,Hořčík,Zinek + vitamin D. Stejné problémy mívala i moje matka.Prosím poraďte jestli některý z doplňků stravymůže ovlivnit tvorbu ekzému. Děkuji.
05.10.2015 dne 13:42

Dobrý den paní Formánková,

děkujeme za Váš dotaz i za zájem o naše výrobky.

Bohužel stanovit lékařskou diagnózu takto po e-mailu nelze, ekzém, který popisujete, může mít mnoho různých příčin, jak ve spojení s křečovými žilami, tak také možná s dědičností. Kožní projevy musí zhodnotit odborník, obraťte se proto na specialistu: dermatologa a nebo možná také alergologa.

V souvislosti s křečovými žilami a ekzémem mohu doporučit užívání extraktu z Ginkgo biloby, protože také mimo jiné podporuje periferní/okrajové prokrvení, pro lepší fungování žil a také by mohl pomoci k vyživení pokožky v souvislosti ekzémem v dolní části nohou. Výrobek Walmark: GinkoPrim Max jsou tablety určeny hlavně pro podporu paměti.

Doporučujeme poradit se vaším ošetřujícím lékařem v jakém množství Ginkgo bilobu užívat.

S pozdravem,

06.10.2015 dne 13:10