Sýkora, Opařany:
Dobrý den.UŽ od nějakých jedenácti dvanácti let jsem hodně trpěl na akné a celkově jsem náchylnější k tvorbě zánětů. Mám Crohnovu nemoc a chci se jen tak orientačně zeptat, zdali může tato choroba přímo způsobovat nebo zhoršovat projevy zánětů na kůži? Dnes je mi 22 a akné už díky léků nemám. Nepamatuji si, jak se ten lék jmenoval, ale pomohl a pleť se relativně srovnala. Jenže mi po akné zůstaly viditelné jizvy a ty se zřejmě nehodí protože jsou zanícené. Tedy aspoň některé řekl bych. Když si občas přejedu po těch jizvách, takových důlcích ve tvářích, cítím takové zvláštní aroma. Nevím, čím si mám pleť čistit a jestli je vůbec nějaká šance,. aby jizvy zmizely. Mají zkrátka takový atrofický tvar, tedy aspoň myslím, že se tomu tak říká. Na Crohnovu nemoc beru Imuran, jestli to pro Vás bude stěžejní informace.Nevíte, jak vyčistit zanícenou pleť, případně nenašlo by se na vyhlazení jizev něco jiného než drahý laser?
21.07.2017 dne 15:29

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nemohu posoudit stav Vaší pokožky se těžko radí. Doporučila bych vyhledat kožního lékaře a s tím se poradit o možných postupech.

Mezi přírodní metody čištní patří například jemný peeling, který však nepatří v žádném případě na porušenou kůžu. Z domácí péče se využívá například exfoliace jedlou sodou, či med s perlovým práškem. Někteří lidé se také přiklánějí k užívání gelu z rostliny aloe vera.

Lékař Vám také může doporučit přípravky s kyselinou glykolovou pro chemický peeling.

Nezapomínejte také na správnou výživu, s dostatečným přísunem bílkovin, vitamínu C, který podproouje tvorbu kolagenu, který je přirozeně v kůži, a také minerálů, jako například zinek.

Vyzkoušet můžete i produkt Viaderm

Je mi líto, že Vám nemohu přinést univerzální a jednoduché řešení. Ale péče o aknozní pleť vyžaduje individuální péči i přístup, proto doporučuji kožního lékaře či dermatologa.

Přeji Vám najít úspěšné řešení pro Vaši nejvyšší spokojenost

 

Příjemný den

24.07.2017 dne 9:06