Zuzana, Frýdek-Místek:
Dobrý den,syn má 2 roky a hrozně málo jí navíc si stěžuje, že ho bolí kostičky a v noci často pláče.Chtěla bych mu koupit nějaké vitamíny v tomto růstovém období, protože ovoce a zeleninu téměř nejí.Jaké vitamíny může s ohledem na jeho věk a jaké byste mi doporučili?Děkuji Hořavová
15.09.2011 dne 10:03

Dobrý den,

Vašemu malému synovi bych v každém případě doporučila multivitamínový přípravek. Buďto Marťánci sirup, který je vhodný již pro děti od 1 roku a který obsahuje všechny nezbytné vitaminy a minerály, ktré jsou velmi důležité pro fyziologický růst a zdravý vývoj dětí.

A nebo další možnost, která je ve Vašem případě možná ještě vhodnější - přípravek Marťánci Gummi. Tento přípravek totiž obsahuje mimo jiné komplex Boneactiv (tvořen vápníkem a vitaminem D), který je nezbytný pro růst a rozvoj kostí dětí... Je tady ale jedna věc - tento přípravek je vhodný až pro děti od tří let - ale není to kvůli složení, ale kvůli formě tohoto přípravku. Tito Marťánci jsou totiž ve formě želatinových žvýkacích tablet s ovocnou příchutí.Tady tedy musíte zvážit, zda je Váš syn schopen tyto pozřít. (Je to něco na způsob želatinových bonbónů).

Pokud Váš syn nebude mít s příjmem Marťánků Gummi problém, bylo by vhodné výše uvedené přípravky střídat. (Samozřejmě při dodržování denního doporučeného dávkování).

S pozdravem a přáním pevného zdraví 

16.09.2011 dne 8:33