Olga, Trutnov:
Dobrý den. Spoustu let patřím mezi spokojené zákazníky a uživatele produktů společnosti Walmark. Nyní jsem ale v rozpacích, a to poté, co jsem si přečetl složení dvou produktů, a to konkrétně Marťánků, ve kterých je umělé sladidlo Aspartam a dále přípravek proti hemeroidům Hespidin, který obsahuje parabeny a to hned několik - Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben a Butylparaben. Protože sleduji odborné poublikace týkající se složení zdravotních výrobků a potravinových doplňků, zarazilo mě, že společnost Walmark všechny tyto látky, před kterými odborná veřejnost varuje používá ve svých výrobcích. Zajímalo by mě, zda k uvedeným výrobkům existuje nějaká alternativa bez uvedených přidatných látech, či stanovisko společnosti k této problematice. Děkuji Vám za odpověď.
03.05.2012 dne 14:31

Dobrý den,

každý doplněk stravy prochází schvalovacím procesem na Ministerstvu zdravotnictví, které kontroluje složení výrobků. Pokud by výrobek obsahoval látky, které nejsou přípustné pro děti či dospělé, tak by takovýto výrobek nesměl být uveden na trh. Všechny přídatné látky, které používáme v našich výrobcích jsou tedy povoleny platnou legislativou a odpovídají všem v ní stanoveným limitům.

Co se týče obsahu aspartamu - ADI (akceptovatelná denní dávka) je pro aspartam 40 mg/kg tělesné hmotnosti. V Marťáncích, je v denní dávce obsaženo 2,25 mg, při následném přepočtu na kilogramy tělesné hmotnosti toto množství zdaleka nedosahuje ani malého zlomku množství přijatých z některých potravin nebo nápojů.

Alternativa k Hespidin gelu bez parabenů v naší nabídce není, z řady Marťánků bych Vám mohla doporučit Marťánky Gummi, v nichž sladidla obsažena nejsou.

S pozdravem a přáním pěkného dne

04.05.2012 dne 9:06