Blanka, Charváty:
dobrý den,ráda bych se zeptala na vhodné přípravky na snížení cholesterolu. Hodnota "špatného" cholesteolu 6.
16.10.2012 dne 11:56

Dobrý den,

přípravků působících na hladinu cholesterolu v krvi je v sortimentu Walmark celá řada. Jedná se například o tyto přípravky:

  • Super Omega 3 - pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi, má blahodárný vliv na srdce a cévy, ovlivňuje mozkové funkce
  • Lecithin Forte 1325 mg - pomáhá zachovat normální hladinu cholesterolu v organismu, podporuje paměť a koncentraci, normální funkci nervového systému
  • Lecithin 1200 mg, Lecithin s resveratrolem
  • Česnek Alicin 1000 mg - pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňuje odolnost organismu (zvlášť horních cest dýchacích)

Obecně se také udává, že je ke snížení hladiny cholesterolu velmi vhodné zvýšit příjem vlákniny - tedy konzumovat hodně zeleniny a ovoce, celozrnné výrobky. (Pokud víte, že Váš příjem vlákniny je nedostatečný, lze tento deficit opět řešit doplňky stravy - např. přípravkem Digella ).

Důležité je rovněž zmínit, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snižovat množství rizikového cholesterolu, a tedy i nebezpečí infarktu nebo mrtvice, je aktivní pohyb (stačí třeba i zařazení procházek ve svižnějším tempu) .

S pozdravem a přáním pěkného dne

17.10.2012 dne 10:09