Markéta, Liberec:
Dobrý den,ráda bych se zeptala, jestli pupalkový olej, nabízený u vás, je lisovaný za studena? Koupila jsem si totiž pupalku od jiné firmy a zjistila jsem, že je dvakrát dražší (v přepočtu na mg v tobolce), než u Vás. Tak jsem si něco dohledávala na internetu a zjistila jsem, že by to mohlo být tím, že pupalka, kterou jsem si koupila, je lisovaná za studena. Prosím o bližší informace jednak k pupalce nabízené u vás, ale i informace, jaký je rozdíl mezi lisováním za studena a jiným způsobem výroby. Ráda bych měla kvalitní pupalkový olej, protože mi moc pomáhá s kvalitou pleti, ale nechci zase zbytečně přeplácet, pokud by pupalka ve Walmarku byla stejně kvalitní. Děkuji předem za odpověď.
07.03.2014 dne 15:06

Dobrý den,

pupalkový olej v našich výrobcích je získáván mechanickým lisováním semen za vyšších teplot a dále je ještě také extrahován. Extrakční činidla v oleji samozřejmě nezůstanou, získaná surovina se ještě dál čistí a zbavuje všech nežádoucích příměsí a nečistot v procesu zvaném rafinace. Tímto se tedy liší výroba od olejů získávaných pouhým lisováním - bez použití vysokých teplot a extrakčních činidel - výtěžnost takto získávaných olejů je samozřejmě o dost nižší - a cena zákonitě o dost vyšší. Takto získané oleje patří mezi nejkvalitnější.

Na druhou stranu - pupalkový olej použitý v našich výrobcích je velmi kvalitní - je standardizován na obsah 10% gama-linolenové kyseliny, o kterou jde v případě pupalkového oleje a jeho příznivých účinků na organismus především.

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

14.03.2014 dne 8:42