Hana, Prostějov:
Dobrý den,prosím o Váš názor na řešení problému s vysokým krevním tlakem. Známému /56let/ po opakovaném domácím měření neklesá systolický krevní tlak pod 160. Spodní tlak je v normě, 75-85. Známý se cítí dobře, sportuje, odmítá lékaře. Alternativní léčbu připouští. Nasadili jsme proto na doporučení v lékárně Optitensin a nyní prosím o Vaše doporučení, jak postupovat dále. Lze v případě takto vysokého tlaku očekávat uspokojivý výsledek, jak dlouho jej při dvou tách denně maximálně užívat, popř. s čím je ještě kombinovat a kdy je už nezbytné vyhledat lékaře? Optitensin je nasazen čerstvě.S pozdravem a poděkováním Nováková
11.11.2014 dne 22:00

Dobrý den, paní Nováková,

co se týče OptiTensinu, může být užíván dlouhodobě - v tom problém není.

V případě Vašeho známého se může se jednat o tzv. izolovanou systolickou hypertenzi, kdy je hodnota systolického ("horního") krevního tlaku vysoká, zatímco hodnota diastolického ("spodního") je v normě. I tento druh hypertenze je třeba léčit. Vzestup pouze systolického tlaku je pozorován především se vzrůstajícím věkem a velmi těsně souvisí s mírou aterosklerózy.

Proto velmi doporučuji Vašemu známému, aby svůj problém konzultoval s lékařem. Vhodná léčba snižuje výskyt mozkové mrtvice či infarktu.

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

 

 

14.11.2014 dne 11:14