Hana, Prostějov:
Dobrý den, prosím o srovnání dvou Vašich produktů. Kvůli nedostatku hořčíku jsem si běžně kupovala Magnesium s B6, nyní jsem šla do trojkombinace Vápník, hořčík, zinek Forte. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že v prvním případě byl účinnou látkou laktát hořečnatý a v případě trojkombinace oxid hořečnatý. Prosím o odborné zhodnocení obou látek,a doporučení, co se hodí k dlouhodobému užívání hlavně z hlediska lepší vstřebatelnosti.S pozdravem, Nováková
21.03.2014 dne 22:21

Dobrý den,

co se týče vstřebatelnosti organických a anorganických forem hořčíku, vědecké práce naznačují, že u organických forem (např. právě u laktátové formy) je biologická využitelnost o několik procent vyšší. Nemusíte se však obávat, že ve formě oxidu je vstřebávání hořčíku nějak výrazně omezeno. Vstřebatelnost minerálů do organismu je ovlivněna celou řadou faktorů - věk, celkové složení stravy, poměr jednotlivých minerálů ve stravě, množství v séru, ... A jen pro informaci - např. Magnosolv, což je léčivo na předpis používající se v případě nedostatku hořčíku obsahuje rovněž anorganické formy hořčíku (oxid a uhličitan).

Co se týče dlouhodobého užívání - vhodné jsou oba přípravky, s tím, že o něco vyšší biologickou využitelnost by měl mít přípravek Magnesium + B6.

S pozdravem a přáním pěkného dne

26.03.2014 dne 7:52