Ivana, Bílina:
Dobrý den.Prosím o radu.Při plavání jsem si vyhodila pravé rameno a pokusila si ho nahodit.Bolestí jsem nemohla usnout tak jsem ještě v noci jela na pohotovost.Rengen ukázal,že je vše vpořádku tak pán doktor už to dál neřešil.Rameno bolí sice míň,ale přeci jenom.Ruce ke své práci potřebuji asi jako každý jiný.Předem děkuji za radu.S pozdravem a přáním hezkého dne Nováková Ivana.
26.07.2012 dne 16:43

Dobrý den,

Váš dotaz je zcela nestandartní v našem KZW, ale přesto se pokusím na něj odpovědět.

Jak popisujete, Vaše zranění by chtělo klid, aby se mohly zregenerovat tkáně okolo ramenního kloubu, které Vám způsobují bolest ramene. Pokud vám tato bolest neumožňuje normální každodenní činnosti, doporučuji Vám navštívit praktického lékaře, který Vám vystaví pracovní neschopnost. Jde o to, aby Vaše potíže s ramenem nepřešly do chronické bolesti tím že si je nevyléčíte.

Pokud máte nesnesitelné bolesti, doporučuji nasadit (pouze při bolesti) analgetika a zakoupit mast na zhmožděniny - v lekárně Vám poradí jakou a nechat co nejvíc rameno v klidu. Bohužel, naše přípravky nejsou určeny na akutní bolestivé syndromy.

S pozdravem,

Romana Skálová

medicínské oddělení

 

30.07.2012 dne 8:01