Mirka, OV:
Dobrý den. Prosím o radu jak nejlépe užívat hořčík. Dočetla jsme se, že ho není vhodné užívat zároveň s vápníkem. Přitom ve vaší nabídce je tato kombinace plus zinek.U šumivého hořčíku( obsahuje ale i vit. C) je napsáno, nekonzumovat dvě hodiny před a dvě hod. po užití hořčíku mléčné výrobky. Děkuji. Mirka.
17.12.2011 dne 22:17

Dobrý den,

omezení se týkají pouze vysokých množství hořčíku nebo vápníku. Při běžných dávkách blížících se denní doporučené dávce je možné i současné užívání těchto minerálních látek.

Vápník a hořčík musí být přijímány ve správném poměru. Samotný vápník může způsobit nedostatek hořčíku, mnoho hořčíku zabraňuje vstřebávání vápníku. Správný poměr je 1 díl hořčíku a 2 díly vápníku.

V uvedeném poměru je vhodné hořčík a vápník přijímat v průběhu celého dne, není nutné užití najednou. Pokud tedy konzumujete dostatek mléka a mléčných výrobků, jakožto nejbohatšího zdroje vápníku, nemusíte se obávat významného narušení tohoto poměru (můžete užívat pouze samotný hořčík). Pokud sama víte, že Váš příjem vápníku je nízký, pak jsou vhodnější produkty kombinované - např. Vápník-hořčík-zinek FORTE.

S pozdravem a přáním pěkného dne

21.12.2011 dne 9:46