Anonymní:
Dobrý den,prosím o doporučení vašeho vhodného doplnku u mé zácpyUžívám denně Psyllium,piji 1.5-2litry vody denně a nic moc nepomáháDěkuji za radu a pomoc při vhodném výběru.Josef.
16. 4. 2018 dne 15:42

Dobrý den,

není mi znám Váš věk, zdravotní stav, případné léky, hmotnost, míra fyzické aktivity.

V prvé řadě je nutné zvážit, zda je pitný režim dostatečný, psyllium, jako vláknina mění objem i konzistenci stolice, ale pokud spolu s užitím nevypijete dostatek tekutin, může Vám stolici ještě více zahustit. Protože neznám Váši hmotnost, doporučuji psylium zapít alespoň 4 dcl vody a denní pitný režim řídit podle vzorce: 0,03 l / x kg tělesné hmotnosti. Při Váze 70 kg je tak vypočítaný pitný režim 2,1 l.

Neznám Vaše fyzické možnosti, ale střevo je dobré rozpohybovat, plavání, intenzivní chůze, jízda na kole nebo jóga vhodně napomáhají tělu aktivovat střeba a rozpohybovat jejich obsah.

Vhodné je také obnovit rovnohávu střevní mikroflory kvalitními probiotiky.

Jako jsou například Biopron9 PREMIUM, které jsou bezpečné i dlouhodobě.

https://www.klubzdravi.cz/produkty/biopron9-premium_2783.aspx

Strava by měla být bohatá na vlákninu a prospěšné tuky. Velmi vhodné jsou například ovesné kaše se lněným semínkem a ovocem.

V neposlední řadě by bylo dobré navšívit lékaře. Dlouhodobá chronická zácpa může mít různé příčiny, od snížené funkce hormonu, stavu střeva, intolerance mléka či lepku atd a může mít nepříznivý vliv na další faktory života, nejen fyzickou pohodu, ale hromadění toxínů v těle a zvýšení pravděpodobnosti vzniku problémů se střevem, haemoroidů i dalších.

Děkuji za dotaz a přeji příjemný den

18. 4. 2018 dne 7:46