Dagmar, Batelov:
Dobrý den,poslední dobou mě trápí časté pálení žáhy. Nejdříve jsem si myslela,že je to po určitém jídle,ale žáha mě pálí te´d skoro po všem. I po pití. Používám všechny možné prostředky které jsou prodejné v lékárnách.(renie, gaviscon, atd.) Účinek se dostaví, ale úleva trvá zhruba 20minut apak začne žáha opět zlobit. Ještě mě napadlo jestli to nemůže třeba být po lékách které užívám. Léčím se na schizofrenii (Quetiapin,Olwexye) a taky na štítnou žlázu (Eutyrox 100).Prosím poraďte mi zda něco neexistuje na tuto potíž.Moc Vám děkuji za odpověď.Dagmar
23.10.2012 dne 22:28

Dobrý den, paní Dagmar,

v prvé řadě bych Vám doporučila konzultovat tento Váš problém s odborným lékařem, který Vás vyšetří a doporučí další léčebný postup.

V našem sortimentu bohužel žádný přípravek, který by byl účinný proti pálení žáhy, nemáme.

Co se týče nežádoucích účinků Vámi uváděných léků, jedinou zmínku o dyspepsii (kam se řadí i pálení žáhy) jsem našla v SPC (Souhr údajů o léku) k léčivu Quetiapin. Je ale velmi nepravděpodobné, že by Vás žáha pálila až nyní, pokud toto léčivo užíváte již déle (problémy by se nejspíš vyskytly již na počátku užívání) - můžete to samozřejmě probrat ještě se svým ošetřujícím lékařem.

S pozdravem a přáním pěkného dne 

24.10.2012 dne 9:30