josef, vrchlabi 1:
Dobrý den pane doktore,chtěl jsem se zeptat ohledně přípravku Laktobacily Forte zda jsou vhodné k užívání při mé mnohaleté silné chronické zácpě/zdali mi mohou trochu pomoci/,aby mi spíš třeba zácpu ještě nezhoršiliPřípadně prosím ještě o doporučení nějakého dalšího vhodného přípravku.Moc děkuji.Josef.
17.02.2015 dne 9:05

Dobrý den,

přípravek Laktobacily FORTE je určitě vhodným doplněním Vaší stravy (a velmi doporučuji tento produkt vyzkoušet) - nicméně, základním výživovým doporučením při zácpě je zvýšit příjem vlákniny. Nejvhodnější je rozpustná vláknina, která je obsažena zejména ve slupkách obilovin. Využití vlákniny zvyšuje větší přívod tekutin. Přehledně jsou výživová doporučení při zácpě shrnuty do následujících bodů: 1. zvýšit příjem celozrnných potravin 2. konzumace většího množství ovoce a zeleniny, zejména druhů, které lze jíst se slupkou, se semeny, event. v luskách 3. zvýšit přívod tekutin. Zpočátku mohou tato opatření vyvolat zvýšený meteorismus (plynatost) a flatulenci, časem však tyto příznaky ustoupí.

Doporučuji Vám také nepoužívat dlouhodobě projímadla. Důležitým činitelem při léčbě zácpy je taktéž pohybová aktivita, která podporuje pohyb střevního obsahu. Pokud ani tato opatření nepomohou, neváhejte kontaktovat lékaře, jestliže jste tak ještě neučinil, zácpa může být důsledkem i vážnějšího onemocnění a odborné vyšetření je zde na místě.

S pozdravem a přáním pěkného dne

19.02.2015 dne 11:04