Veronika, Londyn:
Dobry den, obcas se mi zduri uzliny na krku jakoby dovnitr, ze je citim, ale ven nejde nic nahmatat. Do toho me boli hlava ale jinak se citim v pohode, hodne sportuji a tak. Pred casem mi lekar tady v UK rekl, ze mam hodnoty stitne zlazy na spodni hranici, ale ze na leky nejsem. Myslite, ze to cele se muze upravit v pripade dlouhodobeho uzivani jodu? Prijdu si v kruhu, docetla jsem se, ze stitna zlaza muze mit vliv na poceti a tehotenstvi a s pritelem na miminku zaciname pracovat. Ja vim, ze je vsechno taky o psychice. Takze si pro klid na dusi chci 'naordinovat' jod. Dekuji za vas nazor.
31.03.2013 dne 12:21

Dobrý den,

doporučuji zůstat pod dohledem ošetřujícího lékaře a určitě ho informujte i o tom, že plánujete miminko (a i obráceně - informujte svého gynekologa o problémech se štítnou žlázou).

Užívání jódu je ve Vašem případě vhodné. Vzhledem k Vašemu plánovanému těhotenství bych Vám doporučila přípravek Pregnium, který je určen právě pro období plánování a následného těhotenství a kojení. Ve svém složení obsahuje kromě jódu také DHA (nenasycená mastná kyselina), kyselinu listovou a hořčík.

S pozdravem a přáním pěkného dne

02.04.2013 dne 9:18