Marie, Věchnov:
Dobrý den,nezlobte se,že Vás obtěžuji,ale opravdu potřebuji poradit.Mám takový problém.Žije s námi přítelova maminka,které bude v lednu 90 let.Jedná se mě o to,že strašné moc jí a přitom hubne.Před 7 lety když přišla k nám byla hrozně hubená pak pravidelnou stravou přibrala 16 kg.Teď za poslední rok hodně opět hubne.Přitom hodně sní.Příklad:snídaně:2rohlíky s máslem pak plátek vánočky.Oběd:polévka 4 až 5 plátků knedlíků,omáčka,maso.Odpoledne loupáček a k večeři:2 krajíce chleba máslem a marmeládou a 1 loupáček.Je pravda,že nechce pít.Pije jen zrnkovou kávu a když jí dáme čaj tak ho schválně vylije na zem.Ven už nechodí.
29.12.2017 dne 13:26

Dobrý den,

nejsem si zcela jistá jaké je jádro Vašeho dotazu. Pravděpodobně máte obavy o zdravotní stav tchýně, protože hudbne i když má dle Vašho uvážení, dostatek potravy.

Faktory, tkeré tento stav ovlivňují mohou být různé.

Může se jednat o malabsorbci živin, vlivem stavu střev, zažívací soustavy ale i možných střevních parasitů nebo i prosté nerovnováhy střevní mirkoflory. Tedy, že se živiny do těla nedostatečně vstřebávají. Také se může jednat o nevhodnou skladbu potravy. Z Vašho popisu bych tipovala na nízký příjem bílkovin. Také se může jednat prostě o rychlý metabolismus.

Není mi znám zdravotní stav paní ani její anamnéza. Léky které užívá a další. Ani psychický stav, který může rovněž její kondici ovlivňovat.

Můžete se poradit s jejím ošetřujícím lékařem, který její stav zná.

Z osobního hlediska bych řekla, že je velmi dobře, pokud paní v takovém věku chutná, a i přes minimum pohybu netrpí nežádoucí nadváhou.

Přeji Vám i celé rodině příjemný den

03.01.2018 dne 9:16