Miroslav, Strmilov:
Dobrý den, několik let už od Vás užívám několik produktů, s kterými jsem velmi spokojen. Nyní však užívám léky Prolekofen 150mg 3 denně a Concor 5mg 1 denně a Warfarin 5mg 1,5 1x denně.Rád bych se zeptal, které z vašich prodůktů vzhledem k těmto lékům můžu užívat? Užívám tyto produkty: OMEGA 3 - RYBÍ OLEJ - FORTE, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ PLUS S RAKYTNÍKEM A ECHINACEOU, ARTHROSTOP CHONDRO, PROSTENAL, MEGA CÉČKO AKTIV - ŠÍPKY, IMUNACTIV - BETA GLUKAN, GINKOPRIM-MAX-MAGNESIA, HESPIDIN, COENZYME Q10, JÓD, LUTEIN,ŽRALOČÍ CHRUPAVKA, PROENZI 3, VARIXINAL, B-KOMPLEX, PROENZI-HYAL, CHRÓM FORTE. Děkuji za odpověď.
28.12.2012 dne 18:42

Dobrý den,

první dvě léčiva jsou v souvislosti s doplňky stravy, které užíváte bez problému. Opatrnosti je však zapotřebí u užívání Warfarinu. Jsou hlášení, která naznačují, že glukosamin s nebo bez chondroitin sulfátu mohou zvyšovat INR u pacientů s warfarinem - proto užívání přípravků, které glukosamin či chondroitin  obsahují (Proenzi 3, Arthrostop Chondro) byste měl konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem.

V SPC Warfarinu se rovněž uvádí, že účinek Warfarinu může být snížen užíváním vyššího množství vitaminu C - proto by opět všechny přípravky obsahující tento vitamin mohly (zejména ve vzájemné kombinaci, kdy se množství vitaminu C navyšuje) způsobit problémy - jedná se o přípravky Mega Céčko Aktiv, Imunactiv, Varixinal.

A naopak - např. Ginkgo biloba může účinky Warfarinu zvyšovat, proto se vzájemná kombinace Warfarinu a přípravků s touto bylinou nedoporučuje. Ve Vašem případě jde o přípravek GinkoPrim Max.

S pozdravem a přáním pěkného nového roku 

01.01.2013 dne 19:20