MIHAELA, Jihlava:
Dobrý den, může se používat Chlorella Japan forte, Digella a Proenzi 3+ v těhotenství, jsem v 6. měsíci, nemám žádné zdravotní potíže, jen se mi dělají křečové žíly. mám doma balení těchto doplňků, nerada bych aby prošla. Můžu v těhotenství jíst B komplex? o víkendu jsem měla několik klíšťat a tohle je prý může odpuzovat a snižuje šanci na přisátí. děkuji Jarošová
09.07.2013 dne 12:57

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že u Vás probíhá fyziologické těhotenství, tzn, že nemáte potíže tak bych rozhodně nedoporučovala jen tak si nasazovat Proenzi 3+, které se musí brát dlouhodobě a zatížíte s tím svoje játra v rámci metabolismu přípravku. Digelu bych taky nezkoušela v těhotenství - může někdy  mít za následek (pokud konzument nemá v pořádku střevní mikroflóru) zpočátku i poruchu vyprazdnování v podobě zácpy, kdy v těhotenství (hlavně v II. a III. trimestru) máte sklon k zácpě již sama o sobě, vzhledem k hormonálním hladinám.

Chlorella Japan obsahuje dost vitamínů a minerálních líátek, ta by byla jediná vhodná, ale při těhotenství bych neriskovala, že budu mít, vzhledem k jiným hormonálním hladinám i pomalejší metabolismus.

Vitamín B komplex - dle doporučeného dávkování v příbalovém letáku můžete i v rámci těhotenství pro odpuzování klíšťat, funguje to.

S pozdravem,

Romana Skálová

Medicínské oddělení

09.07.2013 dne 16:17