Ilona, Polička:
Dobrý den,může se Idelyn čípky používat i na laktobacilozu?Trpim na svědivy výtok každý měsíc už mě přelečil gynekolog několika antimykotiky.Teď mi řekl, že by to mohla být laktobaciloza tak ať si vyplachuju pochvu jedlou sodou.Což asi taky není moc dobré. Děkuji za odpověď
30.10.2015 dne 7:20

Dobrý den Ilono,

děkujeme za Váš dotaz a zájem o naše produkty.

Laktobacilóza se řadí mezi málo známé onemocnění, které se vyskytuje častěji, než je diagnostikováno. Příznaky: svědění, pálení, hustý "tvarohovitý" výtok, zcela napodobují "typickou" mykózu (tj. daleko častější zánět způsobený kvasinkami). Laktobacilózu způsobují laktobacily (tzv. “vláknité laktobacily”), které lze rozlišit od ostatních druhů mikroskopicky.

Jestliže Váš gynekolog diagnostikoval laktobacilózu, obraťte se na něj, aby zahájil léčbu. Léčba laktobacilózy je: 1. užívání antibiotik (např. amoxycilinu) nebo, tak jak Vám doporučil: 2. provádění výplachů pochvy roztokem jedlé sody (30 - 60 g na litr vody, 2 - 3× týdně, ne častěji).

Mohu doporučit výrobky Idelyn Beliema, které jsou vhodné používat jak při bakteriálních, tak i kvasinkových vaginálních infekcích: Beliema Effect (http://www.walmark.cz/product/2605_idelyn-beliema-effect) a Beliema Expert Intim Gel (http://www.walmark.cz/product/2607_idelyn-beliema-expert-intim-gel).

S pozdravem,

30.10.2015 dne 10:02