Regina, Brno:
Dobrý den, mohu užívat Lipoxal Xtreme II když kojím jestli ano, mohu součastně brát komplex vitamínů a minerálů? Prosím ještě o radu co podávat 2 a 4 letým dětem , když se jim třepí nehty.děkuji za odpověď
13.01.2012 dne 12:13

Dobrý den,

Lipoxal Xtreme II není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Toto upozornění na obalu o nevhodnosti užívání při kojení je především z důvodu obecné nevhodnosti hubnutí při kojení. V tukové tkáni v organizmu mohou být totiž obsaženy některé toxické látky, které se zde ukládají po celý život a jestliže žena začne výrazně hubnout, vylučují se tyto látky při kojení především jako součást tuku mateřského mléka. To je nebezpečné hlavně v případě novorozenců a u plně kojených dětí. Riziko vzniku nějakého zdravotního poškození není samozřejmě nijak velké, výhody kojení i v těchto případech daleko předčí umělou výživu, přesto se hubnout při kojení nedoporučuje.

Co se týče multivitaminových a multiminerálních přípravků, nespecifikujete zde výrobek. Řiďte se upozorněním na obalu, zda je výrobek vhodný či nevhodný pro kojící ženy. Např. takovýto produkt firmy Walmark - Spektrum Imunactiv - mohou užívat i ženy kojící.

Problém s třepením nehtů u dětí by mohl vyřešit rovněž multivitaminový a multiminerální přípravek. Můžete zvolit např. Marťánci sirup (je vhodný již pro děti od 1 roku) či přípravek Marťánci s Imunactivem (cucací tablety - vhodné od 3 let věku dítěte).

S pozdravem a přáním pěkného dne

13.01.2012 dne 13:59