Renáta, Doksy:
Dobrý den,mohu užívat Biopron9 PREMIUM.když mám nasazený Warfarin?Pokud ne,co byste mi doporučili po užívání antibiotik?Děkuji za odpověd.Urbanová
21. 2. 2016 dne 17:12

Dobrý den paní Urbanová,

Užívání antibiotik je rizikové z hlediska možného ovlivnění střevní mikroflóry, která vyrábí vitamin K. Při užívání Warfarinu, je důležité mít stálý příjem tohoto vitamínu (ne tak jak se mnohdy milně uvádí, nepřijímat ho vůbec, nebo se vyhýbat potravinám, které ho obsahují.)

Z důvodu ovlivnění střevnímikroflóry jsou riziková především širokospektrá antibiotika. Je proto vhodné, při nutnosti užívat širokospektrá antibiotika podávat látky, které vedou k obnovení střevní mikroflóry –léky či potraviny obsahující probiotické bakterie.

Zároveň ale i tyto probiotika mohou ovlivnit stav tvorby vitamínu K ve střevě.

Biopron9 je dobrá volba, ale doporučovala bych býti při užívání těchto léků pod zvýšenou kontrolou lékaře a vše s ním konzultovat. Nemohu tedy jednoznačně doporučit užívání, ale jsem nucena odkázat Vás na vašeho lékaře, a s ním tento Váš stav konzultovat, stejně tak jako užívání probiotik. Pokud se na tomto postupu domluvíte, Biopron 9 je špička ve svém oboru.

Děkuji za pochopení a přeji mnoho zdraví

 

 

22. 2. 2016 dne 7:40