Jan, Brno :
Dobrý den, měl bych dotaz zda-li užití více doplňků není spíše ke "škodě". Myslím tím třeba: Koenzym Q10 FORTE, Lutein PLUS, GinkoPrim MAX, Proenzi Intensive a Spektrum Imunita a to v pravidelné denní dávce.Díky.
21.06.2018 dne 21:35

Dobrý den,

příliš pravděpodobně nerozumím otázce. Doplňky stravy jsou produkty, které doplňují běžný jídelníček člověka. Jsou určeny k tomu, dodávat do organimsu ty látky, které člověku z nějakého důvodu chybí a nebo jsou tradičně užívány pro podporu zdraví. Často jsou to látky, které jsou dostupné přímo ze stravy, ale dnešní uspěchaná doba a průmyslově upravené potraviny, či nedostatek času pro kvalitní vyvážený jídelníček a zdraví životní styl nenabízejí organismu dostatek těchto látek. Dalším faktorem proč jsou doplňky stravy tak důležité a oblíbené, jsou nároky, které na náš organismus klade znečištěné životní prostředí, stress či pravidelné léky, kouření a konzumace alkoholu, kdy tělo spotřebovává a potřebuje větší množství živin (vitamínů, minerálů a dalších).

Hlavní zásada výrobců doplňků stravy je bezpečnost těchto produktů, proto jsou volně prodejné bez předpisu a legislativa je zařazuje spíše mezi potraviny.

Netuším tedy, kam míří Váš dotaz, a proč by mělo být dlouhodobé a každodenní užívání těchto látek tzv."ke škodě".

Příjemný den

02.07.2018 dne 7:22