Lenka, Louny:
Dobrý den, mám pět a půl měsíčního chlapečka,který je předčasně narozený o tři týdny. Váží 6 kg. Jí zhruba 680 ml mléka (BEBA 1) denně + 65ml masovo-zeleninového příkrmu. Krmíme pětkrát až šestkrát denně. Přibírá pozvolna, za týden 200 g. Dcera,které je 5 let v jeho věku přibírala také tak to pomalu,ale trvale. Paní doktorka mi nabídla produkt na podporu chutě k jídlu jménem Neocomplex Plus. Navíc má lehce nemocné srdíčko. Myslíte si,že je pro něho tento preparát vhodný, výrobce na svých stránkách píše,že je vhodný od 1 roku? Děkuji za Vaše vyjádření. Duffková
25.01.2013 dne 9:56

Dobrý den, paní Duffková!

chápu Vaše obavy, ale opravdu nemohu takto posuzovat vhodnost či nevhodnost určitého přípravku pro Vašeho syna. Tím spíš, že tento produkt není produktem z našeho sortimentu a navíc - jak sama píšete - výrobce uvádí vhodnost přípravku pro děti od 1 roku.

Důvěřujte Vaší dětské lékařce - ta zná nejlépe zdravotní stav Vašeho syna a bezpochyby chce pro něj jen to dobré. Jediné, co mě trochu na složení toho přípravku zarazilo, je fakt, že obsahuje mateří kašičku a včelí pyl - tady bych byla možná - s ohledem na věk Vašeho syna - trochu opatrná, protože včelí produkty jsou velmi silné alergeny. A přestože se třeba u Vás v rodině alergie na včelí produkty nevyskytuje, mohla by konzumace těchto produktů u tak malého dítěte způsobit alergickou reakci. Proto se malým dětem (cca do 1 roku) nedoporučuje podávat ani med. Zkuste se o tomto faktu pobavit ještě s Vaší paní doktorkou.

S pozdravem a přáním pěkného dne

25.01.2013 dne 12:35