Romana, Varnsdorf:
Dobrý den.Mám čtyřletou dceru která má velký problém s vyprazdňováním. Když ji pozoruji, zjišťuji to že tlačí i několikrát denně ale vyjde z ní minimum. Stále má špinavou prdelku jak neustále tlačí, uvažovali jsme nad plínkami ale prve chceme ozkoušet vše možné aby se nám uzdravila.Můžete mi prosím doporučit něco na zlepšení trávení, funkci střev atd?Předem děkuji Fritschová
23.07.2014 dne 13:25

Dobrý den, paní Fritschová,

jde o poměrně častý problém, jehož léčení však bývá velmi obtížné. Příčin zácpy u dětí může být celá řada (nevhodná skladba jídelníčku, stres různého původu, funkční porucha střev,...) a mohou se i velmi často kombinovat.

V prvé řadě doporučuji upravit stravovací návyky - vynechat úplně bílé pečivo, cukrovinky, čokoládu, sladké nápoje, zařadit více ovoce, zeleniny - hlavně syrové, celozrnné pečivo, neslazené nápoje, zakysané mléčné produkty - bílý jogurt, kyška, podmáslí, kefír.

Vhodné je také u dětí pěstovat návyk k vyprázdnění na určitou dobu tak, aby to dítěti vyhovovalo.

Z našich výrobků můžete dítěti podat např. Marťánci s Inulinem - tento multivitaminový a multiminerální přípravek obsahuje v 1 tabletě 0,5 g inulinu, tedy druhu vlákniny, která pomáhá podporovat správné zažívání.

V případě, že ani po úpravě jídelníčku se situace nezlepší, konzultujte situaci s ošetřujícím lékařem, který zvolí vhodný léčebný postup, případně rozhodne o podrobnějším vyšetření.

S pozdravem a přáním pěkného dne

24.07.2014 dne 7:58