Julie, Hostivice:
Dobrý den, má sedmiletá dcera má narušenou imunitu, brala Imunor, paní doktorka - alergoložka a imunoložka doporučila brát Omega 3, rovněž dcera trpí alergii na veškeré mořské ryby a plody, máme se zeptat v lékarně, který produkt použít - jde hlavně o způsob zpracování. V lékárně mně doporučili napsat přímo do výrobního podniku. Moc děkuji za pomoc
03.06.2015 dne 10:06

Dobrý den,

alergie na ryby je způsobena nepřiměřenou reakcí těla především na obsah rybí bílkoviny. Rybí olej, který používáme, může obsahovat stopová množství bílkovin, ale i tato stopová množství bohužel mohou být impulsem ke spuštění alergické reakce organismu, zvláště, pokud je alergie silná. Proto nedoporučujeme používat potravinové doplňky s rybím olejem, trpí-li Vaše dcera silnou alergií na ryby.

Je možné přijímat omega 3 nenasycené mastné kyseliny i přirozeně z potravy. V rostlinné potravě se nachází významná omega 3 kyselina – ALA (alfa-linolenová) – nejvíce ji najdeme ve lněných semíncích (a olejích z nich lisovaných), dalšími zdroji jsou pak různé ořechy (např. vlašské), dýňová semena, řepka olejná a listová zelenina.

S pozdravem a přáním pěkného dne

04.06.2015 dne 13:13