Jitka, Česká Třebová:
Dobrý den, jsem vcelku aktivní, sportovně založená 47letá žena - 26.10.2012 jsem si ráno při chůzi ze schodů utrhla lýtkový sval na levé noze (měsíc chůze o berlích a další měsíc nezatěžování). začátkem ledna jsem začala znovu mírně cvičit a 10.01.2013 jsem si poškodila lýtkový sval na pravé noze při běhu (alpinning). Nyní to není tak závažné, nepotřebovala jsem berle, pouze jsem na nohu naplno nedošlápla. Můžete mi, prosím, poradit, zda doplnit tělu minerály nebo co pro sebe mám udělat, abych mohla i nadále sportovat a byla bez potíží? Děkuji vám za odpověďJitka Vítková
31.01.2013 dne 10:18

Dobrý den,

v prvé řadě doporučuji konzultovat Váš problém s ošetřujícím lékařem - ten - na základě Vašich klinických vyšetření - může nejlépe posoudit příčinu Vašich obtíží a případně zvolit vhodnou léčbu.

Z doplňků stravy bych Vám doporučila přípravek Vápník-hořčík-zinek FORTE, ve kterém jsou obsaženy minerály, které jsou důležité mimo jiné pro správnou funkci svalů. Navíc je zde obsažen vitamin D, který podporuje vstřebávání vápníku.

Uvádíte, že jste sportovně založená žena - takže předpokládám, že to dobře znáte - ale stejně -  před jakoukoli sportovní aktivitou je velmi důležité náležité zahřátí těla. Dochází zde k prohřátí svalů, šlach a vazů, ale i kloubů, čímž se výrazně snižuje riziko zranění. A není dobré zapomínat i na protažení svalů po cvičení (strečink).

S pozdravem a přáním pěkného dne

01.02.2013 dne 9:28