Sarka, Praha:
Dobrý den, jsem těhotná a začala jsem mít zřejmě hormonálně podmíněné střevní potíže, charakteru nadýmání a zástavy odchodu plynů. Známá mi doporučila váš přípravek Degasin. Dočetla jsem se všek, že není vhodný pro těhotné ženy. Přesto má ve svých indikacích i nadýmání v těhotenství a dle charakteru simetikonu, který prochází traktem beze změny a neúčastní se žádných chemických reakcí bych soudila na jeho nezávadnost. Prosím Vás o vysvětlení proč je nevhodný pro těhotné. Předem moc děkuji za odpověď
25.07.2012 dne 13:26

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz a zájem o náš přípravek.

Vysvětlení je trochu složitější. To co píšete je pravda. Problém je v tom, že Degasin je na trhu veden jako "zdravotnický prostředek", což znamená, že není registrován v ČR jako léčivo. Zjednodušeně řečeno, musel by mít studie na použití v těhotenství, což nemá. Proto se nemůže doporučovat v těhotenství.

Ostatní přípravky jsou v ČR registrované jako léčivé přípravky (Sab simplex, Espumisan), mají klinické zkoušky v těhotenství, které potvrzijí jejich bezpečnost a proto je mohou výrobci doporučovat v těhotenství.

Ve Vašem případě, bych ale raději řešila příčinu a ne následek. Tím chci říct, že bych upravila stravu - na více zeleniny a vlákniny, pitný režim s vodou bez bublin a přidala bych laktobacily, které by mi upravily střevní mikroflóru, která by nevedla k plynatosti a nadýmání.

S pozdravem,

Romana Skálová

medicínské oddělení

25.07.2012 dne 14:56