Miroslava, Jaroměřice nad Rokytnou:
Dobrý den je mi 51 let a poslední dobou mám problémy s čůráním -chce se mi šíleně na malou začne mě až jakoby bolet v podbřišku ,někdy taky ne ,ale mě spíš trápí to , že sednu a musím jakou dobou čekat než vůbec začnu , i když mám pocit že se počůrám ,pak se jdu utřít a najednou začnu pokračovat (čúrám slaboučkým proudem ), tak zas musím čekat , před den mě to taky omezuje -děláme venku kolegyně sedne kdekoli a za minutu už stojí a já sedím jakou dobu než vůbec začnu a než zas skončím ,ale v noci ospalá tam musím sedět jakou dobu ,........ kdysi asi tak 20 let zpět jsme chodila na urologii s tím , že musím každou hodinu na malou , zjistili mi malý močový měchýř , pak chtěli moč za 24 hod a už jsem tam nešla , před rokem mi dal pan dr. gynekolog lék na časté čůrání VESICARE 10 mg -brala jsme ho chvilku a přestala ,chodím každou hodinu ,i když piju šíleně málo asi tak 0,45 l za den ,když jsem se snažila držet pitný režim jeden den aspon 1,5 l za den -byla jsme na wc po 20 min , tak jsme to vzdala -ale tady to pomalé a slabé a hlavně zdlouhavé čůrání mě obtěžuje hodně , zvlášt když chodím po hodině,to se zhoršilo poslední 2 měsíce tak to je asi tak vše děkuji za odpověd Dvořáková
17.05.2018 dne 17:09

Dobrý den paní Dvořáková,

děkuji za podrobný popis Vašich potíží. Není mi příliš jasné jakou odpověď očekáváte.

Bude nutné vyšetření močových cest a močového měchýře. Biochemický rozbor moči, zda nedochází k městnání moči a chronickým zánětům. Řešením by mohla být plastika močového měchýře a močových cest, ale to je nutné řešit s urologem osobně.

Vzhledem k bolestem návštěvu lékaře výrazně doporučuji.

Omezování pitného režimu není dobré, moč vyplavuje močový měchýř a ředí případné bakterie, a hydratace těla je důležitá pro jeho komplexní fungování. 

Přeji příjemný den

21.05.2018 dne 11:23