Ivana, Břeclav:
Dobrý den,co byste doporučili na kvasinky?Mám delší dobu potíže a nic na ORL nezjistili,až po roce kvasinky na jazyku.Ten mě svědí nebo štípe,večer i cítím jakoby mravenčil.Škrabe mě v krku,uzliny zvětšení krční a citlivé často.Únava ,pocit rýmy v nose,častější slzení.Alergie nepotvrzena,Orl normální nález,štítná žláza to taky prej není.
17.04.2018 dne 9:39

Dobrý den,

tělo osidluje spousta bakterií, které žijí a měli by žít s organismem v rovnováze. I kvasinka (Candida Albiensis) je do určité míry v organimsu přirozená, ale při jistých podmínkách se dokáže přemnožit a to může způsobovat komplikace.

Hovoří se o tom, že k přemnožení dochází při narušení imunitního systému, po závažné léčbě , která naruší přirozenou rovnovháhu, ve stresu nebo při nevhodné životosprávě.

Tyto kvasinky milují cukr, a je proto důležité ho ze stravy odstranit. Rovněž omezit alkohol (zkvašený cukr), ale v detoxikační fázi i ovoce a plísňové sýry apod..

Z našeho portfolia mohu doporučit Biopron Forte, který obsahuje probiotika a prebiotickou kvasinku, které napomáhají obnovit přirozenou rovnováhu.

https://www.klubzdravi.cz/produkty/biopron-forte_2782.aspx

Babské rady hovoří o užívání česneku, výplachy tee tree olejem a další... Ale pravděpodobně nejvodnější bude nechat si na ORL doporučit nějaký specializovaný výrobek či lék, který by Vám pomohl.

Přeji příjemný den a mnoho zdraví

18.04.2018 dne 7:55