Gabriela, Praha 12 Točná:
Dobrý den,chtělala jsem se zeptat na Martánky s Imuniaktivem.Vitamíny dávám synovy už asi pět let vždy od podzimu do jara.Pomáhají mu,vůbec nemarodí.Jen jsem se dočetla,že obsahují Aspartman.Chci se zeptat jestli mohu být v klidu a dál vitamíny dávat,nebo jestli mám raději změnit vitamíny.Nerada bych mu tím ublížila.Děkuji za odpověd.
28.11.2013 dne 20:47
Dobrý den, 

každý doplněk stravy prochází před svým uvedením na trh kontrolou na Ministerstvu zdravotnictví, která je zaměřena mimo jiné i na složení těchto výrobků. Pokud by doplněk stravy obsahoval látky, které nejsou přípustné pro děti či dospělé, nebo by jim mohly nějak škodit, takovýto výrobek by nesměl být na trh uveden.

Doposud nebyl podán žádný opravdu exaktní důkaz o škodlivosti aspartamu na lidský organismus (a na druhou stranu byly provedeny desítky studií, které potvrzují jeho bezpečnost). Navíc - ADI (akceptovatelná denní dávka) pro tuto látku činí 40 mg/kg/den (v USA dokonce 50 mg/kg/den) tělesné hmotnosti - tzn. že např. dítě vážící 15 kg může bez obav přijmout 600 mg aspartamu za den. Množství aspartamu, které je obsaženo v přípravcích Marťánci s Imunactivem (2,25 mg/1 tbl) tedy zdaleka nedosahuje ani malého zlomku množství aspartamu přijatého z některých potravin nebo nápojů.

Takže opravdu můžete být v klidu - tím, že podáváte svému synovi Marťánky s Imunactivem, kde je aspartam obsažen, mu určitě neublížíte.

 Nicméně, jsme si vědomi, že v očích veřejnosti je toto sladidlo velice nepopulární. A protože chceme vyjít našim zákazníkům vstříc, od letošního podzimu je na trhu inovované složení „Marťánků“, ve kterých již  toto sladidlo použito není (aspartam je zde nahrazen sukralózou).

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

29.11.2013 dne 15:27