Constantin, Bucuresti:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat současně přípravky Biotin, Reghaar, Viaderm a Spektrum? Děkuji
28.05.2011 dne 14:52

Dobrý den paní Malinovská,

podle vyhlášky č. 21/2001 Sb., kde se uvádí nejvyšší přípustné množství vitaminů a minerálů v denní dávce, není v žádném z vitaminů ani minerálů obsažených v uvedených výrobcích překročen tento limit (pracovala jsem s Biotin Nature´s Bounty 300 mcg, Reghaar vlasový stimulátor, Viaderm Complete a Spektrum Imunactiv) . Všechny tyto výrobky tedy můžete současně užívat.

Jen bych Vás chtěla upozornit na to, že pro těhotné ženy platí omezení v příjmu vit. A. Zde je limitní hodnota 800 mcg - a ve Vaší kombinaci pak máte příjem vitaminu A 1 180 mcg. Ale pokud nejste těhotná, je to bezpředmětné.

Dále bych Vás chtěla upozornit na obsah biotinu. Nejvyšší přípustné množství biotinu dle vyhlášky je 500 mcg. Já jsem brala v potaz Biotin Nature´s Bounty, kde je obsah biotinu 300 mcg. Součet obsahů biotinu i z ostatních výrobků pak dává právě hraniční hodnotu 500 mcg. Takže tady už bych byla opatrná a pokud byste chtěla užívat ještě nějaký další doplněk stravy, vždy se , prosím, podívejte, zda obsahuje či neobsahuje biotin...

S pozdravem a přáním pěkného dne

30.05.2011 dne 9:24