Marie, Praha:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, náhodou jsem našla na internetu článek z 11.7.2013 s názvem Inspekce varuje před svítícími marťaprsty. Budu citovat "Česká obchodní inspekce vydala varování před svítící hračkou marťaprsty, která je součástí balení potravinového doplňku Marťánci s prebiotiky. Tato hračka představuje pro děti riziko v souvislosti se spolknutím či vdechnutím malých součástí nebo poraněním jejich úlomky,uvedl mluvčí ČOI Denis Gaidoš. Na základě opatření ČOI byla hračka stažena distributory z trhu a následně nahlášena do databáze nebezpečných výrobků Evropské unie Rapex." Vy jste na to zareagovali tím, že jste stáhli z prodeje Marťánky s prebiotiky a udělali jste akci 3+1 zdarma. Chci se zeptat, zda je ten článek pravdivý?Děkuji.
30.07.2013 dne 12:40

Dobrý den paní Němečková, děkujeme za dotaz.

Firma Walmark na základě podnětu ČOI preventivně stáhla z prodeje balení doplňků stravy Marťánci, které obsahují jako příbal "svítící marťaprsty". Závady, na které upozornili dva spotřebitelé Českou obchodní inspekci, se týkaly pouze mechanických vlastností – přesněji oddělitelnosti jednotlivých částí hračky. Přestože je hračka vybavena návodem k užití i upozorněním, že není vhodná pro děti mladší tří let, byla z příbalů důsledně odstraněna.

Multivitaminové tablety Marťánci jsou v pořádku, připomínky byly pouze k příbalu.. Z legislativních důvodů byl produkt Marťánci s prebiotiky před několika měsíci přejmenován na Marťánci s Inulinem, obsahově se jedná o identický produkt.

Akce Klubu zdraví Walmark 3+1 s tímto nijak nesouvisí, platí na všechny nabízené produkty. 100 tabletové balení Marťánků, které obsahuje zmiňovaný příbal již v zásilkovém prodeji nenabízíme.

V případě jakýchkoliv nejasností doporučujeme kontaktovat bezplatnou zákaznickou linku 800 141 141 (prac. dny 7-19 hod.).

Daniel Czeczotka
Klub zdraví Walmark