Tomáš, Praha:
Dobrý den , chtěl bych se zeptat zdali pro tělo přínosem konzumace vice doplnkovych vitaminu ? Jedná se mi o to , že uz 6tým měsícem pravidelně uživám Walmark Hlivu ústřičnou plus ( s rakytníkem a echinaceou ) a niní jsem dostal typ i na Walmark vitamin A 6000 I.U. + vitamin E 100 I.U. Chci se tedy zeptat , zdali toto neni pro tělo "spise moc" nez je nezbytne. Tim je myšleno větsivetší zatižení jater ci ledvin. Nebo zdali je "dobré" doplnokve vitaminy pravidelne střidat ( měsic to a pak zas měsic tamto :) ) Je mi 22 let , viceméně kouřil jsem mezi 17-20 rokem , niní již druhýn rokem nekouřim. Nicméně bydlím v Praze , takže čistota ovzdusi opravdu nic moc a přitelkyne je kuracka , taktéž v práci kuřaci takže passivnimu koureni se nevyhnu. Take mi jde i o srdce , poněvadž můj otec bohužel umřel ve 40ti na infark. Takže se snazim trochu "podporit mé tělo" , nicméne sám moc dobře vim že nejlepsi je hodne sportu a také pestrá strava idealne bez zadných "nahražků" :) Předem dekuji moc za odpověd.S pozdravem a přánim krásného dne Tomáš Řešátko
13.04.2012 dne 11:04

Dobrý den,

všechny uvedené výrobky můžete společně kombinovat. Jejich účinky se vzájemně nijak negativně neovlivňují. Lze je užívat i dlouhodobě. A střídat je nemusíte.

Pokud máte strach o své srdce, doporučila bych Vám užívání polynenasycených mastných kyselin - omega 3, které jsou obsaženy v rybích produktech. Pokud ale víte, že příjem rybího masa není ve Vašem jídelníčku příliš častý, doporučila bych vám např. přípravek Super Omega 3 nebo Omega 3 rybí olej FORTE. Je dokázáno celou řadou vědeckých prací, že právě tyto omega-3 mastné kyseliny mají velmi příznivý vliv na celý kardiovaskulární systém.

S pozdravem a přáním pěkného dne

16.04.2012 dne 14:02