Jaromír, Č. Budějovice:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat komu je určenýProstenal Forte (se zinkem ) a Prostenal Perfect Compex ( s Lykopenem ) . Nemohu se rozhodnout, který by byl pro mě vhodnější. Chtěl bych to hlavně jako prevenci na prostatu. Mám častější denní močení ( interval 2 - 3 hod ), ale bezproblémové - normální. Noční 0 - 1 x také bezproblémové - normální. Myslím si, že mám také asi hyperaktivní močový měchýř. Je mi 65 let a chci to tedy hlavně jako prevenci.Děkuji a přeji Vám hezký adventní čas.Jaromír
04.12.2013 dne 13:24

Dobrý den, pane Jaromíre,

oba Prostenaly jsou určeny mužům pro příznivé ovlivnění prostaty, oba mají obdobný účinek. Prostenal s Perfect Complexem je starší verze, Prostenal FORTE inovovaná. Hlavními účinnými látkami jsou v obou případech extrakty Saw palmetta a kopřivy dvoudomé.  V Prostenalu FORTE je změněna forma - jsou zde tablety namísto tobolek, navíc je použit silnější extrakt, který dovoluje snížit denní dávkování (1 tableta denně) oproti dávkování 1 - 2 tobolky za den u Prostenalu s Perfect Complexem.

Co do účinnosti, přípravky jsou si velmi podobné, je na Vás určit si, která forma je pro Vás přijatelnější - zda tablety nebo tobolky.

S pozdravem a přáním pěkného dne

05.12.2013 dne 12:06