Ivan, Praha:
Dobré odpoledne.Protože už mně hlíva na zahrádce došla,chtěl jsem ji zakoupit v lékárně.Po přečtení letáku jsem ovšem zjistil,že některá firma uvádí 30 ml.a některá 60 ml.a jedna dokonce 800 ml.Dotaz zní:Znamená to,že výrobci, kteří uvádějí 30 ml.dávají na trh nekvalitní zboží proti těm,kteří uvádějí gramáž 800ml.?Já například,když usuším hlívu a rozemeu ji, má daleko tmavší barvu,než ty kupované.Je sice pravdou,že moderní je nyní k hlívě přidávat echinácii,ale ta barvu nezesvětlí.Kolik vlastně ml.musí obsahovat hlíva,aby pro člověka měla vůbec nějaký léčivý účinek,nekupují občané jen holou komerci?díky za odpověď. Ivan
07.11.2013 dne 17:30

Dobrý den,

nejsem si zcela jistá jednotkami, ve kterých uvádíte množství hlívy v jednotlivých přípravcích (ml?). My uvádíme množství hlívy v miligramech.

Rozdíl v jednotlivých přípravcích s hlívou je zejména v tom, zda je přípravek vyroben z extraktu či ze sušené hlívy. Například přípravek Hlíva ústřičná FORTE je  náš přípravek s nejvyšším obsahem hlívy ústřičné. Je to z toho důvodu, že pro jeho výrobu byl použit právě extrakt, a to extrakt s extrakčním poměrem 16:1. Tento poměr vyjadřuje, že obsažených 300mg extraktu odpovídá 4 800 mg (tedy 16 x 300 = 4800 mg) čerstvé hlívy (oproti např. 300 mg prášku hlívy v přípravku Hlíva ústřičná PLUS).

Co se týče správného odstínu barvy - nejsem schopná na tuto otázku odpovědět. Extrakty nakupujeme od renomovaných zpracovatelů této suroviny - a ti deklarují její kvalitu a čistotu.

S hlívou ústřičnou (popř. s beta glukany, které obsahuje) byla provedena celá řada studií, které potvrdily, že hlíva/beta glukany i v malých množstvích mohou mít na člověka příznivý vliv.

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

 

12.11.2013 dne 9:15