Otázka 37976

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den,přečetla jsem si návod u přípravku HEMOVAL EXTRAproč je přeloženo v příbalovém letáku ve slovenštině napsáno více než češtině.Např....UPOZORNĚNÍ,DÁVKOVÁNÍ Děkuji Olga

Dobrý den paní Fujerová,

slovenská verze příbalového letáku výrobku Hemoval Extra není doslovným překladem české verze. Příbalový leták v příslušném jazyce musí být vždy v souladu s platnou legislativou daného státu. I když v členských státech Evropské Unie platí společné zákony, každá země má právo si dodatečnými vyhláškami společné právo „poněkud přizpůsobit“. Z tohoto důvodu platí na Slovensku trochu jiná pravidla (zejména co se týče rostlinných extraktů) než v České republice, které jsme museli při registraci dotyčného výrobku akceptovat.

Děkuji za dotaz a přeji příjemný den

Dagmar Frohlichová