Otázka 37645

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat , zda mohu chlorellu japan užívat, pokud mám hypofunkci štítné žlázy(jaké je v této chloreře množství jodu) a zda ji mohu užívat pokud mám addisonovu chorobu(zda lze užívat u autoimunitních on.).Děkuji

Dobrý den,

chlorela opravdu obsahuje jód. Protože chlorella působí jako komplex látek, přesné množství jódu nemáme standardizováno.

O užívání přípravků s jódem, byste se měla poradit s Vašim endokrinologem. Podle mých informací je u osob s autoimunitním onemocněním štítné žlázy větší množství kontraindikováno.

Pro správnou funkci imunitního systému, i štítné žlázy bych doporučila selen. Například z produktu Selezin ACE, který obsahuje také antioxidanty.

I toto užívání prosím proberte se svým ošetřujícím lékařem.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný den

Dagmar Fröhlichová