Otázka 37206

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý denmám 10 ti letého syna , který má nadváhu. Chtěla jsem se zeptat na detox u dítěte.

 

Dobrý den,

dle mého názoru, je u dětí detoxikace ve smyslu jak jí známe, ne příliš vhodná. Intenzivní detox by jeho organismus nemusel kladně přijmout.

Vhodné by bylo ale šetrně dlouhodobě odstraňovat toxiny z potravy. Jde o to nepřijímat sladké nápoje, bonbony, ale i uzeniny s chemickými barvivy, stabilizátory, fosforečnany a tak podobně. Zavést tzv. čistou a kvalitní stravu.
To dítěti jistě prospěje a odrazí se na Váze.

Co se nadváhy týče, je to u dětí problém, často se organismus nemůže vyvíjet tak jak by potřeboval.

V prvé řadě je třeba změnit stravu, nastavit správně poměr živin, přidat zeleninu, ovoce, vodu, dodat kvalitní bílkoviny, a zavést celozrnné sacharidy. Ruku v ruce s tím, snížit příjem cukru. Často je také nutné zvážit příjem bílkovin, některé větší děti, jich mají málo, protože jídelny mají napočítáno maso a bílkoviny podle tabulek a ne podle váhy a potřeby dítěte. 

Pokud tato opatření nepomohou, poraďte se s lékařem.

I zdravé věci mohou být chutné.

Najít dítěti nějakou pohybovou aktivitu, která ho bude bavit.

Často bývá potíž s motivací dítěte v tomto věku, je těžké nutit dítě, když nechce změnu, ale je třeba působit na jeho mysl a vysvětlovat následky nadváhy a také mu být vzorem. Pokud celá rodina jí jinak, a doma se nenajdou tzv. škodlivé potraviny, a zároveň bude mít dostatek zdravé a chutné stravy, úspěch se jistě dostaví.

Můžete zkusit vyhledat dobrého výživového terapeuta či poradce.

V žádném případě by dítě nemělo hladovět anebo mu být jídlo odpíráno. Ale nabídnuta jiná zdravá alternativa. Zde více než jinde platí, že je nutné jíst, 5x denně, ale strava musí být kvalitní. Dítě by také nemělo hubnout na váze, ale dále nepřibírat, dokud jeho výška a váha nebudou v rovnováze.

Pokud se rozhodnete, že synovi pomůžete sama, doporučuji nějako odbornou literaturu o výživě dětí.

Z mého pohledu mohu synovi doporučit: Marťánci Laktobacili, které obsahují probiotika. Ta osidlují střevo, a pomáhají tělu zpracovávat potravu a přeměňovat ji na energii. Jsou obohaceny i vitamínem D, který udržuje zdravé kosti, zuby, svaly, správné dělení buněk i imunitní systém.

 

Přeji mnoho úspěchu a zdraví

Dagmar Fröhlichová

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.