Tatiana, Březník:
Kolegyně v zaměstnání - věk asi 45 let si stěžuje na pálení žáhy ,který potravinový doplněk by jí pomohl ?Děkuji za odpověď
16.10.2015 dne 19:06

Dobrý den pane Soukupe,

děkujeme za dotaz, pálení žáhy – refluxní choroba jícnu – má většinou více možných příčin od nadváhy (kdy je žaludek tlačen směrem vzhůru), přes konzumaci nevhodných potravin – při dietních chybách, konzumaci alkoholu nebo kouření atd., které zvyšují kyselost žaludku (vyšší tvorba kyseliny chlorovodíkové) až po diagnostikování nemoci: refluxní choroba jícnu (gastroesofageálníreflux). Jestliže se pálení žáhy u vaší kolegyně vyskytuje občas po určitém druhu jídla, zcela postačí, napít se sklenice vody (např. s rozpuštěnou jedlou sodou) nebo si zakoupit antacida, aby jednorázově snížila překyselení žaludku.

Jestliže je pálení žáhy trvalé je nutné vyhledat lékaře, který určí diagnózu a zahájí léčbu.

Žádný z našich doplňků stravy a ani volně prodejné léčivo neřeší pálení žáhy, doporučujeme upravit životosprávu, a když to nepomůže, je třeba navštívit lékaře.

S pozdravem,

20.10.2015 dne 9:37