Otázka 26325

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den pane doktore,chtěl jsem se zeptat ohledně přípravku Laktobacily Forte zda jsou vhodné k užívání při mé mnohaleté silné chronické zácpě/zdali mi mohou trochu pomoci/,aby mi spíš třeba zácpu ještě nezhoršiliPřípadně prosím ještě o doporučení nějakého dalšího vhodného přípravku.Moc děkuji.Josef.

Dobrý den,

přípravek Laktobacily FORTE je určitě vhodným doplněním Vaší stravy (a velmi doporučuji tento produkt vyzkoušet) - nicméně, základním výživovým doporučením při zácpě je zvýšit příjem vlákniny. Nejvhodnější je rozpustná vláknina, která je obsažena zejména ve slupkách obilovin. Využití vlákniny zvyšuje větší přívod tekutin. Přehledně jsou výživová doporučení při zácpě shrnuty do následujících bodů: 1. zvýšit příjem celozrnných potravin 2. konzumace většího množství ovoce a zeleniny, zejména druhů, které lze jíst se slupkou, se semeny, event. v luskách 3. zvýšit přívod tekutin. Zpočátku mohou tato opatření vyvolat zvýšený meteorismus (plynatost) a flatulenci, časem však tyto příznaky ustoupí.

Doporučuji Vám také nepoužívat dlouhodobě projímadla. Důležitým činitelem při léčbě zácpy je taktéž pohybová aktivita, která podporuje pohyb střevního obsahu. Pokud ani tato opatření nepomohou, neváhejte kontaktovat lékaře, jestliže jste tak ještě neučinil, zácpa může být důsledkem i vážnějšího onemocnění a odborné vyšetření je zde na místě.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Kamila Nowaková

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.