Otázka 25900

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den, chtěla bych vědět důvod, proč u vitamínu C - Acerola vaše firma používá jako sladidlo Aspartam u kterého je prokázána škodlivost. Je to veliká škoda, když Aerola je tak báječná. Vím o čem mluvím. Jsem poradce pro výživu a hodně se zabývám o složení doplňků stravy. Tudíž vím, že to jde i bez nežádoucích přísad. Myslím, že je škoda nabízet zdraví spolu se škodlivinami

Dobrý den, 

každý doplněk stravy prochází před svým uvedením na trh kontrolou na Ministerstvu zdravotnictví, která je zaměřena mimo jiné i na složení těchto výrobků. Pokud by doplněk stravy obsahoval látky, které nejsou přípustné pro děti či dospělé, nebo by jim mohly nějak škodit, takovýto výrobek by nesměl být na trh uveden.

Doposud nebyl podán žádný opravdu exaktní důkaz o škodlivosti aspartamu na lidský organismus (a na druhou stranu byly provedeny desítky studií, které potvrzují jeho bezpečnost).

Bezpečnost aspartamu posuzovala velmi dlouze i EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) se závěrem, že v dávkách, ve kterých je toto sladidlo používáno, je pro člověka bezpečné - jejich vyjádření z prosince loňského roku si můžete přečíst zde - http://www.efsa.europa.eu/en/press/news/131210.htm

Navíc - ADI (akceptovatelná denní dávka) pro tuto látku činí 40 mg/kg/den (v USA dokonce 50 mg/kg/den) tělesné hmotnosti - tzn. že např. člověk vážící 70 kg může bez obav přijmout až 2800 mg aspartamu za den. Množství aspartamu, které je obsaženo v přípravku Acerola (1 tableta obsahuje 1,46 mg aspartamu) je tedy z tohoto pohledu zanedbatelné a navíc zdaleka nedosahuje ani malého zlomku množství aspartamu přijatého z některých potravin nebo nápojů.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Kamila Nowaková

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.