Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Třetí červnová neděle patří tatínkům
15.06.2020

Třetí červnová neděle patří tatínkům

I když Den otců nemá v českém kalendáři dosud své místo, je stále více rodin, kde je tento den oslavován. A protože jde o svátek, který nemá pevné datum, je třeba si třetí červnovou neděli, na kterou Den otců spadá, ohlídat. Zatímco Den matek je u nás všeobecně známý, Den otců je stále poněkud opomíjen. Zkusme tak letos využít Den otců jako skvělou příležitost, jak vyjádřit našim tatínkům díky za jejich lásku a péči.

Roztroušená skleróza, onemocnění s nenápadnými začátky
02.04.2020

Roztroušená skleróza, onemocnění s nenápadnými začátky

V České republice trpí roztroušenou sklerózou přibližně 20 tisíc lidí. Podle odhadů je na celém světě postiženo přibližně 2,3 miliónu pacientů. Počáteční projevy roztroušené sklerózy jsou velmi nenápadné a různorodé, a proto není zcela jednoduché onemocnění rozpoznat. Začátky onemocnění, které postihuje centrální nervový systém, se objevují u pacientů zejména mezi 20. a 40. rokem života.

Proč nám píská v uších?
31.03.2020

Proč nám píská v uších?

Pískání, hučení, syčení a podobné sluchové vjemy, to je tinnitus. Zvukový fenomén, který slyší jen pacient a vnímá ho jako velmi nepříjemný. Tinnitus je buď náhle vzniklou komplikací, nebo chronickou obtíží. I když nemocní často předpokládají, že tinnitus souvisí se sluchem, není tomu tak. Píská-li vám v uších, navštivte lékaře, protože může jít o signál jiného vážnějšího onemocnění.

Cvičení doma? Žádný problém!

Cvičení doma? Žádný problém!

Proti stresu a špatné náladě většinou zabírají úplně ty nejobyčejnější věci. Jedním ze způsobů, jak posílit odolnost organismu proti stresu, je cvičení. Nechte se zlákat a protáhněte si nejen tělo, ale i mysl. Jak? No přece jógou! Sestavu cviků, známou jako Pozdrav slunci, s námi zvládne určitě každý.

Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby
23.03.2020

Artróza aneb jak poznat opotřebované klouby

Artróza, přesněji osteoartróza, je považována za nemoc seniorů. Artróza se však týká i mnohem mladších pacientů, především sportovců. Artróza může postihnout jakýkoliv kloub, ale nejčastěji artrózou trpí kyčelní a kolenní klouby. Důležitou roli hraje nejen věk, ale i nadváha či přetěžování kloubů. Pokud vás trápí bolesti kolen a kyčlí, máte problém je ráno rozhýbat a jsou-li vaše bolesti závislé na počasí, možná trpíte artrózou.

Zdravá pleť a minerální látka zinek

Zdravá pleť a minerální látka zinek

Každá žena touží po zdravé a krásné pleti. Ne vždy ale stačí kvalitní kosmetická péče. O pleť je nutné pečovat i zevnitř. Pokud se i přes veškerou snahu nedaří mít pleť podle vašich představ, zkuste dopřát tělu zinek, který umí s pletí opravdové zázraky. Zinek se postará nejen o krásnou a zdravou pleť, ale také o lesklé vlasy a pevné nehty. Nevěříte? Stačí se přesvědčit na vlastní kůži, tedy pleť.

Zobrazuji články 1 až 7 z 34 celkem