icon
Nová generace sluneční ochrany od značky Ladival. Produkty značky Ladival vám zajistí ochranu proti slunci pro každý typ pokožky.

Zůstaňte v létě ve své kůži
17.08.2021

Zůstaňte v létě ve své kůži

Během zimy si pokožka působením nízkych teplot vytrpela své. Největší zátěž představuje chlad pro suchou a atopickou kůži. Pokud se dostatečně neošetřuje, může následně zarudnout, svědět a praskat. V okamžiku, kdy teploty „vylezou“ výše, pokožku odhalujeme jen s obavami. Přechod z chladného období do léta představuje pro pokožku úlevu. Důležitá je však hydratace a správná regenerace. Pokud jste je v zimě zanedbávali, začněte s ošetřujícími a přípravnými kúrami hned teď.

Načerpejte energii ze sluníčka!
29.07.2021

Načerpejte energii ze sluníčka!

Lidé byli odjakživa zvyklí řídit se sluncem. Jeho paprsky nás každé ráno budí a ohlašují příchod nového dne. Při východu slunce se otevírají květy a začínají zpívat ptáci.

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?
13.07.2021

Co by nemělo chybět v domácí lékárničce?

Nejen během letních měsíců se můžeme setkat se situacemi, které nás nutí sáhnout do domácí lékárničky. Vždy bychom měli být připraveni na nachlazení či průjmová onemocnění a další zdravotní obtíže, která nás mohou kdykoliv překvapit. Co se vyplatí mít vždy po ruce? Představíme vám několik produktů společnosti  STADA PHARMA CZ, která v České republice zastupuje přední německou farmaceutickou společnost STADA Arzneimittel AG, řadící se mezi globální lídry na světovém trhu s generickými léky. Produkty společnosti STADA PHARMA CZ by vám doma určitě neměly chybět.

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku
22.06.2021

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku

Sluncem spálená pokožka představuje bolestivé narušení, které může dovolenou velmi znepříjemnit. Ohraničené zarudnutí, napětí, svědění a bolest pokožky jsou typické příznaky pro spálení sluncem, tzv. dermatitis solaris. Pokud jste podcenili sílu slunečních paprsků, máme pro vás tipy, jak spálené pokožce zajistit okamžitou úlevu.

Konečně slunce léto a teplo – co na to naše kůže a vlasy?
22.06.2021

Konečně slunce léto a teplo – co na to naše kůže a vlasy?

Hřejivé sluneční paprsky lákají odhalit naši kůži, nechat se vyhřát. Lehký teplý letní vítr čechrá naše vlasy, které se třpytí ve slunci. Představa jako z reklamy na dovolenou či romantického snímku. Co když se však hřejivé sluneční paprsky změní v pálící slunce, které podráždí a vysuší naší kůži, zkrabatí a vysuší vlasy. To, jaký film prožijete Vy, záleží na Vás!

Zrádné jarní paprsky aneb buďte připraveni na opalovací sezónu!
22.03.2021

Zrádné jarní paprsky aneb buďte připraveni na opalovací sezónu!

Ačkoliv je opalování spojeno především s létem, sluneční paprsky mohou být stejně nebezpečné i na jaře. Sluneční záření pomáhá psychické kondici a je potřebné k přeměně vitaminu D na jeho aktivní formu. Má ale také řadu nežádoucích účinků, které na jaře podceňujeme. Jak se na jarní sluníčko nejlépe připravit? Podle odborníků je základem kvalitní solární kosmetika zohledňující specifické potřeby pokožky.

Kam nechodí slunce, chodí lékař aneb co víte o slunci

Kam nechodí slunce, chodí lékař aneb co víte o slunci

Evropský den Slunce připadá na 16. 5. Tímto dnem si připomínáme nejen význam Slunce pro naši planetu, ale i pro náš organismus. Světlo je zdrojem 99 % energie na Zemi a život je na něm neodmyslitelně závislý. Již staří Řekové si uvědomovali význam Slunce pro zdraví, a proto budovali lázně, kde využívali blahodárné účinky slunečního záření. A co je pravdy na starém známém "Kam nechodí slunce, tam chodí lékař", se dozvíte v článku.