Péče o intimní partie, močové cesty, ale také mužskou prostatu.

01.04.2020

Potraviny prospěšné ledvinám

Světový den ledvin každoročně připadá na druhý čtvrtek v březnu. Tento den je vyhlašován Mezinárodní federací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologickou společností. Cílem Světového dne ledvin je seznámit širokou veřejnost s problematikou onemocnění ledvin včetně dopadů na naše zdraví a možné prevence. Mnoho nefrologických ambulancí a dialyzačních středisek v tento den provádí bezplatné vyšetření ledvin. Zdraví ledvin je ale také otázkou výživy. Přinášíme vám seznam potravin, kterými můžeme také podpořit zdraví ledvin.

Pupalka dvouletá, poklad nejen pro ženské zdraví

Pupalka dvouletá, poklad nejen pro ženské zdraví

Pupalka dvouletá je známá jako bylina s mnoha příznivými účinky na lidské zdraví. Známý je pupalkový olej, který se používá pro léčebné i kosmetické účely. V oblibě pupalku mají ale především ženy. Málokterá bylina je tak prospěšná ženám jako pupalka, která podporuje optimální komfort během menstruace. Kromě toho pupalka vyniká také svými účinky v péči o krásu.

Nejčastější příčiny zánětu močového měchýře

Nejčastější příčiny zánětu močového měchýře

Trápí vás pálení a řezání při močení? Trpíte neodkladným nutkáním na močení a k tomu pociťujete bolest v podbřišku? Za vaše obtíže může být zodpovědný zánět močového měchýře, tzv. cystitida. Jde o nepříjemné onemocnění, které je ale dobře léčitelné. Pro úspěšnou léčbu je nutné navštívit lékaře včas. Které příznaky není radno podceňovat a jak zánětům močového měchýře předcházet?

Menstruace není tabu aneb typy menstruačních potřeb

Menstruace není tabu aneb typy menstruačních potřeb

I když ženy provází menstruace již od puberty, existuje spousta věcí, které jsou pro mnohé novinkou, a to zejména pokud jde o menstruační potřeby. Stejně tak jako vše ostatní, i menstruační potřeby se neustále vyvíjí.

Opakované záněty močových cest a jak jim předcházet

Opakované záněty močových cest a jak jim předcházet

Zánět močových cest je velkým strašákem převážně u ženské části populace. Nevyhýbá se ale ani mužům a dětem. Nejčastějším místem, kde se obecně infekce objevují je močová soustava a nejčastějším typem infekce močové soustavy je zánět močového měchýře. Není-li zánět včas podchycen, může vést až k vážnému onemocnění ledvin. Jaké jsou příznaky zánětu močových cest a jak jim předcházet?

I nezhoubné zvětšení prostaty je pro mužské zdraví problém

I nezhoubné zvětšení prostaty je pro mužské zdraví problém

Prostata, předstojná žláza, je mužský pohlavní orgán uložený pod močovým měchýřem. Prostata produkuje 15-30 % objemu tekutiny ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Růst prostaty je ovlivněn mužským pohlavním hormonem testosteronem. Prostata má v mládí velikost kaštanu, ale ve stáří může narůst až do velikosti pomeranče. Zvětšená prostata znamená pro muže vždy problém. Jaké jsou příznaky této nepříjemné zdravotní komplikace a jak s nimi bojovat? Otázka, která trápí nejednoho muže.

10.03.2020

Potraviny prospěšné ledvinám

Světový den ledvin každoročně připadá na druhý čtvrtek v březnu. Tento den je vyhlašován Mezinárodní federací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologickou společností. Cílem Světového dne ledvin je seznámit širokou veřejnost s problematikou onemocnění ledvin včetně dopadů na naše zdraví a možné prevence. Mnoho nefrologických ambulancí a dialyzačních středisek v tento den provádí bezplatné vyšetření ledvin. Zdraví ledvin je ale také otázkou výživy. Seznam potravin, kterými můžeme zdraví ledvin podpořit, vám přinášíme.

Zobrazuji články 1 až 7 z 32 celkem