Hormonální změny žen – Články

Pupalka dvouletá, poklad nejen pro ženské zdraví

Pupalka dvouletá, poklad nejen pro ženské zdraví

Pupalka dvouletá je známá jako bylina s mnoha příznivými účinky na lidské zdraví. Známý je pupalkový olej, který se používá pro léčebné i kosmetické účely. V oblibě pupalku mají ale především ženy. Málokterá bylina je tak prospěšná ženám jako pupalka, která podporuje optimální komfort během menstruace. Kromě toho pupalka vyniká také svými účinky v péči o krásu.

Menstruace není tabu aneb typy menstruačních potřeb

Menstruace není tabu aneb typy menstruačních potřeb

I když ženy provází menstruace již od puberty, existuje spousta věcí, které jsou pro mnohé novinkou, a to zejména pokud jde o menstruační potřeby. Stejně tak jako vše ostatní, i menstruační potřeby se neustále vyvíjí.

Potraviny prospěšné ledvinám
10.03.2020

Potraviny prospěšné ledvinám

Světový den ledvin každoročně připadá na druhý čtvrtek v březnu. Tento den je vyhlašován Mezinárodní federací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologickou společností. Cílem Světového dne ledvin je seznámit širokou veřejnost s problematikou onemocnění ledvin včetně dopadů na naše zdraví a možné prevence. Mnoho nefrologických ambulancí a dialyzačních středisek v tento den provádí bezplatné vyšetření ledvin. Zdraví ledvin je ale také otázkou výživy. Seznam potravin, kterými můžeme zdraví ledvin podpořit, vám přinášíme.

Nadměrné pocení dlaní

Nadměrné pocení dlaní

Vlhké dlaně nejsou jen komplikací při manuálních činnostech, ale jsou nepříjemné hlavně ve společenských situacích. Zpocené dlaně nás většinou obtěžují v situacích, ve kterých prožíváme stres. Nadměrné pocení se může vyskytovat od narození, ale nejčastěji nastupuje až s dospíváním. V některých případech samo odezní, někdy je přítomno po celý život. Je možné pocení dlaní nějak omezit, abychom se vyhnuli trapnému pocitu vždy, když si máme s někým potřást rukou?

Jak zabránit opakujícím se oparům na rtech

Jak zabránit opakujícím se oparům na rtech

Až 80 % dospělé populace se někdy v životě potýkalo s bolestivým a nepříjemným oparem. Nejčastějším místem, kde člověka opary trápí, jsou rty. Pokud však virus v těle jednou máme, už se ho nezbavíme. Virus oparu v organismu zůstává navždy přítomen a často se objevuje opakovaně, když to nejméně čekáme. Tipy, jak lze oparům předejít a jak se jich co nejdříve zbavit vám přinášíme.

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

Bolesti v důsledku hormonálních změn

Bolesti v důsledku hormonálních změn

Hormonální změny ovlivňují celé tělo a ženy o tom ví své. Každá žena během svého života prožije období, pro která jsou hormonální změny typické. Bohužel hormonální změny souvisí i s bolestmi, které se v jejich důsledku mohou objevit. Za zásadní hormonální změny je u žen považováno období puberty, těhotenství, porodu a klimakteria. Menstruační bolesti, bolesti prsou a bolesti hlavy jsou ty nejčastější bolesti, se kterými se ženy potýkají.

Zobrazuji články 1 až 7 z 14 celkem