Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský

Publikováno: 03.07.2016

Zobrazení: 317

Podporuje detoxikační schopnost jater

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je rostlina běžně se vyskytující v oblasti Středomoří v Evropě, dále v severní Africe a na Blízkém východě. Výtažky z této rostliny byly po staletí používány jako "jaterní tonikum".

Produkt Ostropestřec mariánský od Walmarku obsahuje extrakt ze semen ostropestřce mariánského. Je známo, že semena v porovnání s ostatními částmi rostliny, obsahují největší množství flavonolignanů, celkově nazývaných silymarin.

Extrakt ostropestřce mariánského napomáhá k normální funkci jater a zlepšuje detoxikační potenciál jater. Ostropestřec mariánský podporuje regeneraci jaterních buněk a pomáhá udržet jejich základní funkce a tím podporuje očistu těla. Kromě toho podporuje trávení prostřednictvím aktivace produkce žluči. 

Ostropestřec očista detoxikaceOstropestřec:

  • má ​​blahodárný účinek na detoxikaci jater
  • pozitivně ovlivňuje zdraví jater
  • podporuje trávenípodporuje čištění organizmu

Silymarin má za sebou dlouhou historii použití jako tradiční lidový prostředek při potížích s játry a žlučníkem, včetně regenerace. Pomáhá z jater odbourávat toxiny a tím je chrání játra před otravou z chemických a environmentálních toxinů, včetně uštknutí hadem, bodnutí hmyzem, otravou houbami a negativním působením alkoholu.

Silymarin je považován za aktivní látky ostropestřce mariánského. Jedná se o standardizovaný extrakt ze semen, který obsahuje směs flavonolignanů (silybinin, isosilybinin, silycristin, silydianin a jiné) Semena rovněž obsahují betain, trimetylglycin a esenciální mastné kyseliny (mj. kyselinu linolovou).

Jaká je hlavní funkce ostropestřce?

  • udržení detoxikační schopnosti jater
  • podporuje regeneraci jater
  • antioxidační účinek
  • podporuje jaterní funkce (detoxikaci organismu, produkce žluči)
Kyselina linolová
30.09.2014

Kyselina linolová

Kyselina linolová je přirozeně se vyskytující mastná kyselina obsažená ve lněném či sójovém oleji.

Přečtěte si více
Zobrazení: 287