Sluníčko, čokoláda, relaxace nebo naopak pohyb, to vše nám může pomoci s energií. Pokud však hledáte způsob, jak zůstat aktivní i po západu slunce můžete si vybrat z kvalitních doplňků stravy.
Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života
17.09.2020

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života

Poruchy spánku trápí čím dál více osob včetně dětí. Příležitostnou poruchou spánku, nejčastěji nespavostí, trpí až jedna čtvrtina populace. Kvalita a délka spánku má zásadní vliv na celkové zdraví a jeho nedostatek může souviset s celou řadou zdravotních obtíží. Jak nespavost ovlivňuje kvalitu života a proč je tak důležité vyhledat lékaře se dozvíte v našem článku.

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví
06.08.2020

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví

„Antioxidant“ je pojem, který je používán nejen v souvislosti se zdravím a zdravou výživou, ale také s krásou a mladistvým vzhledem. Antioxidanty jsou tak obecně vnímány jako zdravé a zdraví prospěšné. Málokdo ale ví, co to antioxidanty vlastně jsou, k čemu slouží a kde všude se vyskytují. Pro ty, kteří se s antioxidanty chtějí blíže seznámit, přinášíme malou exkurzi do jejich tajemného světa.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Plavání spálí tuky a zlepší kondici
10.07.2020

Plavání spálí tuky a zlepší kondici

Plavání patří mezi nejoblíbenější sportovní aktivity aerobního charakteru. Pravidelné plavání přispívá nejen k lepší kondici, ale díky plavání spálíte tuky a budete se cítit lépe. Plavání je vhodné téměř pro každého bez omezení věku a zdravotního stavu. Jaké jsou ty hlavní důvody, díky kterým se vyplatí vyrazit k rybníku nebo do bazénu, vám přinášíme.

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů
06.05.2020

Za jarní únavu možná může nedostatek vitamínů a minerálů

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře bojují s pocity psychického a fyzického vyčerpání, tedy jarní únavou, vězte, že někdy jen stačí tělu doplnit ty správné vitaminy a minerály. Bez kterých vitaminů a minerálů se na jaře neobejdete? Nastartovat tělo může pomoci vitamin C, vitamin B-komplex a hořčík.

Doporučená dávka vitamínů? Znáte jí?
01.05.2020

Doporučená dávka vitamínů? Znáte jí?

Vitaminy jsou látky nezbytné pro správné fungování našeho těla. Každý vitamin má pro funkci organismu nezastupitelný význam a jeho deficit se vždy projeví na našem zdravotním stavu. Tělo si ale vitaminy není schopno samo vytvářet, a proto je důležité je tělu dodávat stravou nebo prostřednictvím doplňků stravy. Přehled základních vitaminů a jejich referenční hodnoty příjmu vám pro lepší orientaci v této problematice přinášíme.

Jód a onemocnění štítné žlázy

Jód a onemocnění štítné žlázy

Jód je jedním z nejdůležitějších minerálů pro lidský organismus. Bez jódu by nemohla správně fungovat štítná žláza, důležitá pro průběh metabolických dějů. A jaké jsou příznaky onemocnění štítné žlázy? Hubnutí nebo nabírání na váze. Zpomalené nebo příliš rychlé pohyby. Pocení nebo neustálý pocit chladu. Projevy onemocnění štítné žlázy jsou různé. Záleží na tom, zda se porucha štítné žlázy projeví nedostatkem nebo nadbytkem produkovaných hormonů.

Zobrazuji články 1 až 7 z 17 celkem