Sluníčko, čokoláda, relaxace nebo naopak pohyb, to vše nám může pomoci s energií. Pokud však hledáte způsob, jak zůstat aktivní i po západu slunce můžete si vybrat z kvalitních doplňků stravy.
Zdravý životní styl, co to vlastně znamená?
15.01.2021

Zdravý životní styl, co to vlastně znamená?

Ačkoliv je zdravý životní styl velmi diskutované téma, stále existují ti, kteří přesně neví, co si pod tímto pojmem představit. Mýtů, které kolem zdravého životního stylu panují, je mnoho. A protože žít zdravě neznamená mít jídelníček složený jen ze samé zeleniny a trávit všechen volný čas ve fitness centru, pojďme zdravý životní styl těm, kteří v této problematice tápou, přiblížit.

Buďte fit! Jak se správně starat o svoje tělo?
16.11.2020

Buďte fit! Jak se správně starat o svoje tělo?

Zdraví, ať už fyzického, nebo psychického charakteru, by mělo být pro každého člověka na předním místě hodnotového žebříčku. Vždyť jak se říká, zdraví máme všichni jen jedno. Jak se ale o svoje zdraví ideálně starat?

Nenechte se trápit projevy stárnutí
02.11.2020

Nenechte se trápit projevy stárnutí

Přibývající roky se nenávratně podepisují nejen na našem vzhledu, ale i na našem zdraví, vitalitě, výkonech a kondici. Snad ve všech kulturách se již od nepaměti mudrci zabývali tím, jak projevy stárnutí zastavit či oddálit. Stárnutí je však fyziologický proces, který je nedílnou součástí života. Na každém z nás se ale projevy stáří podepisují jinak. Záleží nejen na našich genetických dispozicích, ale i životním stylu. Prozradíme vám, jak je možné stárnout chytře, zdravě a aktivně.

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života
17.09.2020

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života

Poruchy spánku trápí čím dál více osob včetně dětí. Příležitostnou poruchou spánku, nejčastěji nespavostí, trpí až jedna čtvrtina populace. Kvalita a délka spánku má zásadní vliv na celkové zdraví a jeho nedostatek může souviset s celou řadou zdravotních obtíží. Jak nespavost ovlivňuje kvalitu života a proč je tak důležité vyhledat lékaře se dozvíte v našem článku.

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví
06.08.2020

Exkurze do světa antioxidantů aneb jak antioxidanty přispívají zdraví

„Antioxidant“ je pojem, který je používán nejen v souvislosti se zdravím a zdravou výživou, ale také s krásou a mladistvým vzhledem. Antioxidanty jsou tak obecně vnímány jako zdravé a zdraví prospěšné. Málokdo ale ví, co to antioxidanty vlastně jsou, k čemu slouží a kde všude se vyskytují. Pro ty, kteří se s antioxidanty chtějí blíže seznámit, přinášíme malou exkurzi do jejich tajemného světa.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Plavání spálí tuky a zlepší kondici
10.07.2020

Plavání spálí tuky a zlepší kondici

Plavání patří mezi nejoblíbenější sportovní aktivity aerobního charakteru. Pravidelné plavání přispívá nejen k lepší kondici, ale díky plavání spálíte tuky a budete se cítit lépe. Plavání je vhodné téměř pro každého bez omezení věku a zdravotního stavu. Jaké jsou ty hlavní důvody, díky kterým se vyplatí vyrazit k rybníku nebo do bazénu, vám přinášíme.

Zobrazuji články 1 až 7 z 20 celkem