Sluníčko, čokoláda, relaxace nebo naopak pohyb, to vše nám může pomoci s energií. Pokud však hledáte způsob, jak zůstat aktivní i po západu slunce můžete si vybrat z kvalitních doplňků stravy.
Boreliózu je nutné rozpoznat včas!
05.08.2022

Boreliózu je nutné rozpoznat včas!

Lymská borelióza je onemocnění přenášené klíšťaty. Příznaky nemoci mohou být různé, v závislosti na zdravotním stavu, kondici a imunitě každého člověka. Díky řadě nespecifických příznaků nemusí být vždy snadné projevy onemocnění rozpoznat. O tom, že riziko onemocnění je vysoké svědčí i skutečnost, že v létě se počet infikovaných klíšťat pohybuje až kolem 30 %. Vzhledem k tomu, že proti tomuto onemocnění není dostupné očkování, jedinou ochranou je prevence.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
07.07.2022

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Chronický únavový syndrom versus únava: Znáte rozdíl?

Chronický únavový syndrom versus únava: Znáte rozdíl?

Pod pojmem chronický únavový syndrom se neskrývá jen pouhá únava a vyčerpání, jak by si mnozí mohli myslet. Chronický únavový syndrom je onemocnění, které pacientům dokáže život pořádně znepříjemnit. Postihuje mnoho orgánů najednou a projevuje se jak psychickými, tak i neurologickými symptomy. Pokud býváte velmi často unavení, zkuste se zamyslet, jestli se právě vás chronický únavový syndrom netýká.

Zobrazení: 31984
Jarní únavě se snažte předejít
20.04.2022

Jarní únavě se snažte předejít

Znečistěné životní prostředí, stres, nedostatek pohybu a odpočinku, nevyvážená strava, dlouhodobý nedostatek slunečního svitu, to všechno jsou jevy, jejichž působení vyvolává v lidském těle řadu obtíží. Projevovat se mohou jako nespavost, pocity psychického a fyzického vyčerpání, oslabená imunita a často únava, se kterou se potýkáme zejména na jaře. Nepříjemná jarní únava možná trápí i vás, a proto vám přinášíme tipy, jak s ní účinně bojovat.

Imunita z přírody
04.04.2022

Imunita z přírody

S jarem nastává ten správný čas nastartovat organismus a podpořit jeho odolnost. Možností, jak podpořit normální funkci imunitního systému, a tím i celkové zdraví, je mnoho. Základem je však zdravý životní styl, jehož součástí je dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, tedy v přírodě. A právě tipy z přírody, které podpoří vaši imunitu, vám přinášíme.

Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala!
24.03.2022

Nenechte jarní únavu, aby vás zdolala!

Cítíte se unavení a vyčerpaní, jste stále skleslí a pěkné počasí vám nedělá radost? Pak na vás patrně dopadla jarní únava, která se po zimě vyhne jen málokomu. Tipy, jak s jarní únavou bojovat, abyste si užívali jaro plni energie a elánu, najdete právě v tomto článku.

Letos zdravěji! Nový rok jako ideální start ke zdravému stravování
12.01.2022

Letos zdravěji! Nový rok jako ideální start ke zdravému stravování

Dali jste si letos novoroční předsevzetí? Možná právě vy jste se rozhodli, že je konečně na čase začít se stravovat zdravě. Pokud nevíte, jak takový zdravý jídelníček sestavit, pokusíme se vám to přiblížit a nejspíš budete překvapeni, protože zdravá výživa není žádná věda. Stačí se řídit třemi pravidly, kterými jsou pestrost, pravidelnost a střídmost!

Zobrazuji články 1 až 7 z 35 celkem