Detoxikace aneb očista organismu je v poslední době opravdu velkým trendem. Buďte ovšem opatrní, drastické diety a detoxikace můžou mnohdy organismu spíše uškodit než pomoci. Kvalitní tradicí prověřené byliny přinášejí šetrnou, ale efektnivní cestu, jak osvěžit své orgánové dráhy.
Nalaďte se na podzimní jídelníček pro zahřátí těla
30.09.2021

Nalaďte se na podzimní jídelníček pro zahřátí těla

Zatímco v létě konzumujeme potraviny, které organismus zchladí, na podzim je třeba změnit jídelníček a dodat tělu teplo. Cílem podzimního jídelníčku je nejen zahřát organismus, ale také podpořit imunitu a získat energii. Víte, kterými potravinami obohatit jídelníček, aby vám na podzim nebyla zima?

Jarní detox s rozumem
12.05.2021

Jarní detox s rozumem

Na počátku jara se na nás ze všech stran valí zaručené tipy, jak na jarní detoxikaci organismu. Jarní detox v podobě přísné diety a hladovění organismu v žádném případě ovšem neprospívá. Na to, aby se člověk cítil dobře, a to nejen na jaře, stačí zdravé stravování, dostatek pohybu a odpočinku a dostatek životního optimismu.

Silvestrovský a povánoční detox začíná!
27.12.2020

Silvestrovský a povánoční detox začíná!

Vánoční svátky jsou dny, kdy jsme si užívali plnými doušky nejen sváteční pohodu, ale také plné sváteční tabule. Cukroví, nadměrná konzumace jídla a přemíra alkoholu se po Vánocích na nás mohou projevit únavou, vyčerpáním a obtížemi se zažíváním. Jako bonus nám ručička na váze může ukazovat i o pár kilo navíc. Díky povánočnímu detoxu vrátíte tělo zpět do formy a získáte znovu energii, kterou budete v Novém roce potřebovat.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Chlorella aneb zázračná řasa z hlubin pro podporu detoxikace organismu

Chlorella je často označována jako potravina nového tisíciletí. Mnozí se již s chlorellou setkali, nicméně jsou i tací, kteří tento pojem slyší poprvé. Chlorella je řazena mezi tzv. superpotraviny, tedy potraviny, které mohou mít vlastnosti podporující zdraví člověka. A těm, kteří by se chtěli s chlorelou blíže seznámit, je určen náš článek.

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy
02.03.2020

Jak na správnou detoxikaci, zásady a tipy

Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

Tajemství antioxidantů
31.01.2020

Tajemství antioxidantů

Antioxidanty jsou často užívaným pojmem v souvislosti se zdravím a krásou. Jen málo z nás ale ví, co to antioxidanty vlastně jsou a jak fungují. Znečištěné prostředí, sluneční záření, stres, nevhodný životní styl, nevhodné stravování, konzumace alkoholu, kouření, nadměrné užívání léků, nedostatek pohybu a mnoho dalších vlivů je příčinou toho, že v lidském organismu vznikají volné radikály a tolik škodlivý oxidativní stres. Právě oxidativní stres je příčinou mnoha civilizačních a jiných onemocnění. Otázkou je, jak se mu bránit.

Zobrazuji články 1 až 7 z 15 celkem